مرجع مقالات رسمی سنگ و جواهر مرجع مقالات رسمی سنگ و جواهر .

مرجع مقالات رسمی سنگ و جواهر

الماس سیاه زیبا

وسیع ترین الماس سیاه در عالم
اصلی ترین سنگ ناپخته الماس سیاه

 مطرح ترین راف کربونادو و الماس سیاه  و انگشتر فیروزه به نام سرجیو “Sergio” با وزنی متساوی 3167 قیراط میباشد. این سنگ در سال 1895 در باهیا برزیل یافت گردیده که در غایت با ارزش 6400 پوند به یک لندن نشین فروخته شد. قیمتش برای آن موقع نیز ارزان میباشد خیر؟ این مطرح ترین الماس سیاه میباشد اما گران بها ترین الماس عالم وجود ندارد.

الماس سیاه اورلو
در تصویر بالا یکی‌از الماس های سیاه طبیعی دارای شهرت با اسم The Black” “Orlov رو می‌بینید که از هند میباشد و تنها 67.5 قیراط بوده و بیشتر 2 میلیون دلار بها دارااست. این الماس که که نام “دیده براما (خدای هندی)” را به یدک می کشد در واقعیت از یک الماس نپخته 198 قیراطی تراشیده شده‌است.

در اوایل قرن 19 میلادی این سنگ در دیده بت خدای براما بوده که آن را کنده و دزدیده اند. بعداز تراش این الماس یک سری مالک مانند دو پرنسس روسی داشته که یکی‌از آن ها با اسم Nadia Vygin-Orlov بوده و اسم فامیلی خویش را روی این الماس نهاده میباشد.

مطرح ترین الماس سیاه تراشیده گردیده
مطرح ترین الماس سیاه تراشیده شدهاین الماس با اسم The Spirit of de Grisogono رکورددار وسیع ترین الماس سیاه تراشیده شده‌است که با وزنی هم اندازه 312.24 قیراط از سنگ ناپخته 587 قیراطی تراشیده شده‌است. این سنگ که غرب آفریقای اواسط بدست آمده میباشد در غایت بوسیله یک ماهرترین جواهرساز عالم به اسم “Grisogono” به مدل امپراتوری مغول هندی تراشیده شده‌است. رکاب آن از کالا طلای سپید با 702 عدد الماس ریز هم اندازه 37 قیراط سوار و مزین شده‌است.

یکی اصلی ترین الماس های سیاه
Daniel Paillasseur مالک این الماس سیاه می گوید وقتی که اولی توشه آن را دیدم می دانستم محصول اینجانب میباشد!
ولی الماس سیاه دیگری نیز وجود داراست که ولی در برگه اصلی ترین الماس های دنیا پیش از این توضیح داده ایم. این الماس با اسم Korloff Noir با وزن 88 قیراط میباشد که پیش از تراش 421 قیراط بوده میباشد. اسم خویش را از خانواده سلطنتی روسی Korloff -Sapojnikoff به ارث برده میباشد که صاحب و مالک آن بوده اند. در سال 1978 یک جواهرساز فرانسوی آن را خریداری کرد و اکنون نزد شرکت Korloff بوده که آن را 37 میلیون دلار بیمه کرده اند!

 


برچسب: انگشتر فیروزه،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ شهریور ۱۳۹۹ساعت: ۰۴:۵۹:۳۵ توسط:علی موضوع: نظرات (0)