مرجع مقالات رسمی سنگ و جواهر مرجع مقالات رسمی سنگ و جواهر .

مرجع مقالات رسمی سنگ و جواهر

فیروزه اصل

تشخیص سنگ فیروزه اصل از جعل
برای محافظت از سنگ فیروزه موارد ذیل را رعایت نمایید:
از شستن فیروزه با آب داغ و ماده شوینده پرهیز کنید چون فیروزه تغییر و تحول رنگ میدهد و این به خیال و خاطر ترکیبات هیدراتی جان دار در فیروزه میباشد. از تماس فیروزه با کرم، ادکلن و روغن نیز دوری کنید.


یاقوت و انگشتر فیروزه  به خیال و خاطر رنگ و ظواهر زیبایی که داراست بسیار طرفدار داشته و نگاه را پیرو خویش می‌کشد .یاقوت بسیار براق میباشد طوریکه آدم میپندارد که در شب لامپ مهتابی پر‌نور میباشد یا این که که مهتاب می‌تابد.
یاقوت به خیال و خاطر رنگ و ظواهر زیبایی که دارااست بسیار طرفدار داشته و نگاه را در‌پی خویش میکشد. یاقوت بسیار براق میباشد طوریکه آدم می‌پندارد که در شب لامپ مهتابی پر‌نور میباشد یا این که که مهتاب میتابد. رنگ آن مانند خون کبوتر سرخ می‌باشد اما به رنگهای دیگری مانند شرابی و ارغوانی نیز مشاهده می شود ، اعراب عقیده دارا هستند که زرد رنگ ، کبود ، سبز و سپید نیز وجود دارااست ولی رنگ عمده یاقوت اناری رنگ میباشد .
تأثیر یاقوت روی تن
حکمای عرب و پارس میگویند که کسی که که یاقوت را به یار داشته باشد حزن های معده از وی به دور گردیده و به مغز صبر و اقتدار می‌دهد ، چنانچه از کشته آن به کار گیری شود غش ، صرع ، جنون ، طاعون و هیضه شدید معالجه میگردد . گردش خون را تهیه کرده و سموم را از تن دفع می کند ، خون را صاف کرده و نبض را در اختیار گرفتن کرده و معمولی می سازد . به روح آدمی صبر میدهد . در حالتی که مجاورت دیده نگاه داشته یا این که از طوطیا آن به کارگیری فرمایید کل امراض و شکایات دیده را بدور می سازد ، در شرایطی‌که مجاورت دهن باشد بوی بد دهن را از میان میبرد ، به دل استقلال داده و ترس و هراس را از میان میبرد .
تأثیر یاقوت روی روح و جاری
اضطرابی را که شیطان در دل آدمی قرار می‌دهد ، به دور می سازد . به روح صبر می‌دهد . دارای انگشتری یاقوت به منظور دل خویش رسیده و حاجتش برآورده میگردد . حادثه ها برقی را از بشر به دور می سازد . منجر عزت و رفعت آدمی می گردد . ناراحتی و غصه های پیشین را از حافظه آدمی به دور می سازد . معاندان را مغلوب کرده و از بیماری ها بشر را حفاظت می کند . در حالتی‌که بر دست راست باشد بیماریهای زنانه را به دور می نماید . به بشر کارایی و شجاعت می‌دهد و خیلی زود حالات بد را از آدمی به دور می کند و سود مناسب را برای ما به ارمغان می‌آورد .


برچسب: انگشتر فیروزه،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۲۷:۰۱ توسط:علی موضوع: نظرات (0)