مرجع مقالات رسمی سنگ و جواهر مرجع مقالات رسمی سنگ و جواهر .

مرجع مقالات رسمی سنگ و جواهر

سنگ فیروزه

برای ترقی در دانش و هنر بسیار اثر گذار میباشد . قلب و دیده را تقویت می کند . به یار و همدم هر هر کس باشد ، از برق گرفتگی ، غرق شدن ، نیش جانوران موذی ، حیث بد و قتل و کشته شدن در امان میباشد و محفوظ ، با عده ای که مزاج بادی دارا‌هستند موافق است . فیروزه در اثر تغییرات هوا هنگامی درخشنده و هنگامی تار و مکدر می شود. در اثر تغییرات روغن و مشک تیره میشود.

 

فرمول شیمیایی فیروزه را کراس 1952 به طور cuoh(po4)5 h5(ai(oh))b نوشته میباشد.
فیروزه دارای وزن منحصربه‌فرد 8/2-6/2 و ضریب شکست 65/1- 61/1 و سختی 5-6 میباشد .
فیروزه از حیث خاصیت نورانی دو محوری مثبت میباشد. فیروزه ترد و شکننده میباشد. جلای فیروزه شیشه ای و به قولی مومی میباشد. معمولاً نوروروشنایی را عبور نمی دهد یا به عبارتی وی پاک و (کدر و تیره ) میباشد. در شکل ساختن پرده بسیار نازکی از فیروزه جدید را از آن عبور می کند.
ترکیب شیمیایی فیروزه به این شکل میباشد اکسید آلومینیم %84/36 - اکسید فسفر %12/34 - اکسید مس %27/9 - آب %47/19 و همینطور ناخالصی نیکل و منگنز میباشد.
فیروزه دارای سیستم تری کلینیک مقام پنیا کوئیرال فرم کریستالی اکثراً کوچک و یا منشوری میباشد.

 


فیروزه به عارضه ها عملکردهای غلط کبد و غدد امداد می­نماید.

انگشتر فیروزه دیده­ها را نیرو می­بخشد و بر علیه بیماریهای دیده و تصحیح گردش خون مؤثر میباشد. درد گلو، التهابات ریوی و بیماریهای دستگاه تنفس را معالجه می­نماید. در قبال افسردگیها اثرگذار میباشد و قلب را تقویت میکند. فیروزه برای تمامی بیماری­هایی که بر اثر کمبود مواد غذایی و تغذیه بد تولید می­شوند مانند آناروکسی (بیماری که بر اثر نخوردن غذای کافی و کمبود مواد غذایی تولید می­گردد) به عمل می­رود. معمولاً هنگام پاره‌گی رباطها و تاندوها، جریان خون را در بافتهای عضلانی زیادتر می­نماید. همینطور به خیال و خاطر درخشش آن شور­آور میباشد و اثر سودمندی بر روی کمبود اکسیژن، مسمومیت خونی و استرس دارااست. فیروزه امداد مؤثری به معالجه نواحی از تن که پایین هجوم ویروس­ها و باکتریها می‌باشند یا این که نواحی آلوده و کثیف می­نماید. بیان شده میباشد که فیروزه از سعی و شفابخشی بیکران خویش دوراندیشی ندارد! همینطور حائز اهمیت متعددی میباشد که بدانید در کاربرد این کانی در‌صورتی‌که رنگ خویش را از دست بدهد و یا این که خرد گردد، مجموع نیرویش را از دست می­دهد.

فیروزه، کانی کار کشته و پشتوانه اشخاص میباشد. به ویژه فرض شده‌است که اسب و سوارکار را از سقوط ناگهانی در امان نگه می­دارااست. همینطور در حین سفر از فرد حمایت می­نماید. همینطور طلسم اعضاء کارمندان هواپیمایی میباشد. فیروزه منجر شور و نشاط در اشخاص ناراحت و افسرده می­خواهد شد و به آن‌ها نیروی مایحتاج برای به انجام رساندن شغل های مشقت بار را با نازکی و چابکی منتقل می­نماید. این کانی سبب اعتماد‌به‌نفس می­گردد و جرأت ما یحتاج برای ذکر عامل­هایمان را به صورت مختصر و با اطمینان خیال و خاطر در کنفرانس­ها در ما تولید می­نماید. فرد را در قبال خواب­های آشفته و کابوسها حمایت می­نماید. نیرو و ارتعاشات منفی، مضر و آشفته را از ما به دور می­نماید و حتی می­تواند جذب کننده نیروهای مثبت باشد. فیروزه منحصر به فرد چاکرای گردن و گلو (چاکرای پنجم) میباشد.

 


برچسب: انگشتر فیروزه،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۴:۱۰:۵۴ توسط:علی موضوع: نظرات (0)