مرجع مقالات رسمی سنگ و جواهر مرجع مقالات رسمی سنگ و جواهر .

مرجع مقالات رسمی سنگ و جواهر

سنگ زمرد

بعضا فرهنگها بر این باورند که زمرد قادر است هر سیرتکامل بیماری چشمی را مداوا نماید به اینصورت که زمرد را به مقطع یک شب در ظرفی محتوی آب قرار داده و روز آن‌گاه آن آب را روی دیده بپاشند.

در حالتی‌که زمرد را به معشوق کادو بدهید وی به شما نزدیکتر می‌شود

زمرد میان دو شخص پل می‌زند و با عشق و علاقه مرتعش می‌گردد و انرژی آزاد می نماید.

زمردو انگشتر فیروزه  انرژیهای منفی را دفع کرده و رویت کرد معنوی را تقویت می نماید. به پیشگویی آینده امداد می نماید.

زمرد در مراسم و اوراد برای رونق بخشیدن به کسب و فعالیت و به کار گیری میشود.

آنطور که جادوگران زبده می‌گویند، در صورتی زمرد با مس یا این که نقره یاروهمدم گردد، حاصل بهتری نتیجه ها می‌آید و در شرایطی که روی فلز عمل گردد، شهود و الهامات و پر‌نور بینی دارای اش را تقویت می نماید.


7- سنگ را زیر اشعه‌ی فرابنفش UV قرار دهید.

بسیاری از الماس‌ها(خیر تمامی آنها) زیر اشعه‌ی فرا بنفش یا نوروفروغ سیاه، "فلورسانس یا تشعشع ماهتابی آبی Blue Fluorscence‌" از خویش ساطع می‌کنند، بنابراین این شدت فروغ آبی، نشانگر حقیقی بودن الماس میباشد. عدم وجود فروغ و روشنایی آبی مؤید تقلبی بودن نیست بلکه امکان داراست که سنگ، الماسی بی‌کیفیت باشد. در شکل مشاهده‌ی فلورسانس سبز کم‌رنگ، زردرنگ یا طوسی زیر اشعه‌ی فرا بنفش ممکن میباشد سنگ مذکور مویسونایت باشد.


8- از میله‌ی مدرج به کار گیری کنید

سنگ‌های حقیقی حرارت را با گاز پخش می‌کنند و با میله‌ی مدرج گرم نمی‌شوند. انجام این کار حدود 30 ثانیه به ارتفاع می‌انجامد و اکثر اوقات به طور رایگان انجام می‌خواهد شد. در این طرز برخلاف دیگر شیوه‌ها به سنگ آسیبی نمی‌برسد.

9- الماس‌ها را زیر تابش اشعه‌ی X قرار دهید

الماس حقیقی در زیر اشعه‌ی X مشخص و معلوم نمی‌گردد. شیشه، کیوبیک زیرکونیا و کریستال‌ها همگی دارای ویژگی‌های Radiopaque می‌باشند در حالی‌که الماس‌ها Radiopaque نیستند.

10- برای بررسی الماس از لوپ به کار گیری کنید

الماس‌های حقیقی که از معادن استخراج می‌شوند اکثر وقت ها دارای ناخالصی‌هایی میباشند که به کمک لوپ قابل مشاهده می‌باشند. کیوبیک زیرکونیا فاقد هرگونه ناخالصی میباشد، به همین دلیل، الماس‌های آزمایشگاهی(که می‌بایستی بسیاری از آزمایشات را پشت رمز بگذارند) نیز دارای این ناخالصی‌ها نیستند.

11- الماس را باطن آب قرار دهید
الماس حقیقی در آب فرو می‌رود البته الماس تقلبی بر روی سطح آب شناور می‌ماند.

12- الماس را در دهانتان قرار دهید و نفس بکشید
در صورتی‌که به دوران 2 تا 4 ثانیه الماس به شرایط مات(شبیه به شیشه‌ی بخار گرفته) باقی بماند و پس از حیث کردن به آن به طور واضح درآید، این سنگ حقیقی میباشد. توجه داشته باشید که برخی زمان ها بدنه‌ی اصلی سنگ را از کوبیک زیرکونیا می‌سازند که الماس واقعی بر روی آن قرار داده می‌خواهد شد. در این شکل پاسخ این آزمایش بر روی چنین سنگی شبیه با الماس حقیقی خواهد بود.

 


برچسب: انگشتر فیروزه،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۳:۳۶:۰۱ توسط:علی موضوع: نظرات (0)