مرجع مقالات رسمی سنگ و جواهر مرجع مقالات رسمی سنگ و جواهر .

مرجع مقالات رسمی سنگ و جواهر

پاکسازی سنگ


پاک کردن سنگ

ما سنگ ها را از خاک پاک می‌کنیم
هیچ پنهانی وجود ندارد که پلاک و خاک روی سطح محصول ها عده می گردند. گرد و غبار ، تماس با تن آدم و بقیه دست اندرکاران منفی بر شرایط جواهرات تأثیر می‌گذارد. در فیض جوراب های فعال ، مواد معدنی بدون‌نور می گردند و برای از دربین بردن این نقص ، تنها بایستی جواهرات و انگشتر فیروزه را منزه نمائید. طرز های مختلفی برای این عمل موجود است:

جلا زدن
مسابقات کفش.
شستشوی آب
خزینه با نمک.
پرداخت دادن آسانترین و مؤثرترین طرز برای از در میان بردن آلودگی از سطح یک بلور میباشد. به صورت طبیعی ، صیقل دادن لکه ها و کدورت را از میان نمی موفقیت ، البته به از فی مابین بردن گرد و غبار و خاک از سطح ماده معدنی که در تمام ارتفاع روز روی آن جمع شده امداد میکند. صیقل زدن دکورا سیون سهل وآسان میباشد ، جیر یا این که پارچه برای این عمل مطلوب میباشد. سنگ با اعتنا با پارچه مالیده میگردد ، در فیض استارت به درخشش می نماید.

مسابقات به حذف آلاینده ها از سطح مواد معدنی یاری می‌کند. چنین روشی نیاز به اعتنا و کارایی دارااست. برای انجام این عمل ، آنان به آسانی مسابقات را حریق میزنند ، آن گاه آنها‌را خاموش میکنند و سنگ می‌زنند. گفته می‌گردد که چنین روشی به از میان بردن حتی آلودگی های کهن از سطح بلورها یاری می‌کند.

گه گاه برای از میان بردن پلاک و خاک از سطح سنگ ، صرفا بایستی آنها‌را بشویید. این نحوه با به کار گیری از محلول صابون خانگی و مسواک با برس قابل انعطاف انجام میگردد. این ماده معدنی برای یک‌سری دقیقه در پایین آب نگه داشته میشود و با یک مداد گیسو تماماً مالیده میشود ، بعد از آن با جیر ، مخملی یا این که فلانل جلا داده می گردد. ولی شایان ذکر میباشد که بعضی از سنگریزه ها قابل شستشو نیستند ، آنان از آب می ترسند و ممکن میباشد در طی فرآیند نظافت کردن به راحتی حل شوند.

نمک به حذف خاک از سطح جواهرات امداد می‌کند. برای این عمل کافی میباشد جواهرات را با سنگ در محلول نمکی غرق نمایید. محلول می بایست خنک یا این که گرم باشد ، ولی گرم وجود ندارد ، چون مواد معدنی از سکو حرارت بالا می ترسند. کل شیوه تعدادی دقیقه ارتفاع میکشد ، کریستال ها را بیش تر از نیم ساعت در محلول غوطه ور نکنید. بعد از پردازش ، جواهرات را با یکپارچه قابل انعطاف و کم آب منزه فرمایید.

بعد از تمایل به نظافت کردن سنگ ها ، بایستی در لحاظ داشت که تنی چند از مقررات موجود هست که نباید آیتم نقض قرار گیرد. حقیقت این میباشد که بلورها از این می ترسند:

 


برچسب: انگشتر فیروزه،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۵۶:۳۷ توسط:علی موضوع: نظرات (0)