مرجع مقالات رسمی سنگ و جواهر مرجع مقالات رسمی سنگ و جواهر .

مرجع مقالات رسمی سنگ و جواهر

نحوه تشخیص طلا از پلاتین

 

چه‌گونه طلا جواهرات را از نقره و پلاتین تشخیص دهید؟

تشخیص طلا جواهرات از نقره و پلاتین عمل راحتی میباشد. مبنی بر یک اصل کلی، طولانی تر طلاها با سخن انگلیسی K در کنار عددی که نشان دهنده عیار آن میباشد، لود می گردند. نقره ها را با نماد بیضی، مهر می‌نمایند و پلاتین هم با حروف PT معین می‌شود، به خیال و خاطر همین برای تشخیص این تفاوت عمل مشقت ندارید.

 

داد و ستد جواهرات:

مزد تولید طلا جواهرات و جواهر,داد و ستد جواهرات,آشنایی طلای استوک

داد و ستد جواهرات با سنگ های قیمتی


به‌طور کلی 4 گونه سنگ قیمتی ( الماس، زمرد، یاقوت کبود و یاقوت قرمز‌رنگ  و انگشتر فیروزه)داریم و تعداد متعددی سنگ‌های نصفه قیمتی مانند آمیتیس، سیترین، توپاژ و... که پیاده شدن این سنگ‌ها روی طلا جواهرات آن را به جواهر تبدیل می‌کند. این‌که هنگام خرید جواهر چه سنگی را در حق تقدم قرار دهید یا این که تشخیص مرغوب بودن سنگ، گرفتاری اکثری از خریداران جواهر میباشد؛

به‌طور کلی سنگ جواهر به 3 استدلال بها پیدا می‌کند. زیبایی و درخشندگی، کمیابی و با دوام بودن، سنگ برلیان که سیرتکامل‌ای از الماس میباشد از دید درخشش و دوام فراتر از سایر سنگ‌هاست و از آنجایی که رئیس خیر از اولِ اکتشاف روی آن انجام یافته بازار عرضه و تقاضای نیکی هم داراست‌ البته سنگ‌های زمرد و یاقوت کبود کمیاب‌خیس میباشند و کیفیت بالای آن ها بها متعددی دارااست و منجر با ارزش شدن روزافزون آن ها میگردد البته تشخیص مرغوب بودن کلیه سنگ‌ها از عهده اشخاص معمولی بیرون میباشد.

 


برچسب: انگشترفیروزه،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۷ تیر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۳۸:۱۹ توسط:علی موضوع: نظرات (0)