مرجع مقالات رسمی سنگ و جواهر مرجع مقالات رسمی سنگ و جواهر .

مرجع مقالات رسمی سنگ و جواهر

جواهرات

رونق اقتصادی میهن به واسطه یک فناوری کمتر پیچیده

در مقوله اقتصاد مقاومتی بر اساس اقتصاد علم بنیان، به علم توسعه یافته یا این که کمتر توسعه یافته اشاره ای نشده میباشد براین اساس می اقتدار چنین برداشت کرد که فناوری های کمتر توسعه یافته هم میتوانند در تحقق اقتصاد علم بنیان تاثیر گذار باشند. این بدان معناست که صنعت جواهرات که از فناوری پیچیده ای برخوردار وجود ندارد قادر است در اقتصاد مملکت تاثیر بسزایی داشته باشد.

اسماعیل قادری فر، رئیس کل محل کار تجاری سازی معاونت علمی و فناوری سر گروهی جمهوری در گفتمان با خبرنگار مهر در‌این خصوص اظهار داشت: با دقت به اینکه اقتصاد علم بنیان و اقتصاد مقاومتی از سوی جایگاه معظم رهبری مطرح گردیده از این رو در صدد هستیم تا بر فناورهای کمتر توسعه یافته هم تمرکز داشته باشیم؛ صنعت جواهرات و انگشتر فیروزه و سنگ های زینتی از پاراگراف این فناوری ها می باشند.

او تیتر کرد: کلیت نگاه ما در مشاجره دانش و فناوری و ربط آن به اقتصاد علم بنیان طوری میباشد که تمامی حوزه ها از گزاره فناوری های کمتر توسعه یافته را گزینه اعتنا در اختیار بگذاریم تا در غایت رینگ های مفقوده در بسط علم و فناوری معین شوند. به‌این واسطه می اقتدار گنج سازی از دانش در مملکت را شاهد بود.

قادری فر اظهار کرد: برهمین پایه کانون هماهنگی علم، صنعت و بازار در معاونت علمی تشکیل‌شده تا به فناوری های کمتر توسعه یافته دقت ویژه ای شود. به علت اینکه ما در مرزوبوم مزیت و پتانسیل های بالقوه ای در سنگ های قیمتی و جواهرات دکوری داریم، کانون جواهرات و سنگ های قیمتی را تشکیل دادیم. در واقع این کانون، رینگ واسط دربین فناوران و نوآوران با بازار میباشد


برچسب: انگشترفیروزه،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ تیر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۵۲:۱۲ توسط:علی موضوع: نظرات (0)