مرجع مقالات رسمی سنگ و جواهر مرجع مقالات رسمی سنگ و جواهر .

مرجع مقالات رسمی سنگ و جواهر

فیروزه یک کدام از سنگهای قیمتی میباشد


13
جولای
فیروزه یک کدام از سنگهای قیمتی میباشد که از پیمان باستان در کشور‌ایران شناخته شده‌است، فیروزه سنگ آرزوهای تمام پادشاهان ممالک از دوره کورش و داریوش کبیر میباشد که تحت عنوان کادو از طرف آنان به تمام سلاطین داده می شد. در میهن ایتالیا از فیروزه آبی‌رنگ و صاف که به گوهر آبی‌رنگ مشهور میباشد، تحت عنوان لاکچری‌ترین جواهرات به کار گیری میگردد. این ایام به کارگیری از سنگهای معدنی همچون عقیق و فیروزه در تولید زیورآلات جانی مجدد گرفته میباشد و در تولید انگشتر زنانه ، مدال زنانه، دستبند و انگشتر مردانه به وفور به چشم می خورد. به کار گیری از سنگ فیروزه در تولید طلا جواهرات از 5500 سال قبلی از ولادت اشاعه داشته میباشد.جواهرات فیروزه ای از جذابیت خاصی برخوردارند و این جذابیت ممکن میباشد به جهت سایه های آبی‌رنگ متعدد آن‌ها و یا این که الگوها و طرح های متنوع در جواهرات فیروزه ای و یا این که به جهت یک جذابیت غیر قابل تعریف در آن‌ها باشد.


علت رنگ آبی رنگ و سبز در انگشتر فیروزه
فیروزه یک فسفات آلومینیوم با مشقت حدود 6 میباشد. با این اکنون به صورت قابل مراعات‌ای از کوارتز قابل انعطاف‌خیس میباشد. این کانی به صورت طبیعی در طیف وسیعی از رنگ‌ها٬ از آبی رنگ آسمانی پر‌نور تا سبز خاکستری یافت میشود. فیروزه با رنگ آبی رنگ خوشرنگ، شایسته ترین کیفیت را دارا می باشد و بسیار کیمیا میباشد و در حالی‌ که رنگ سبز یا این که آبی رنگ کمرنگ که از بها یه خرده برخوردار‌است، فراوانی بیش‌تری دارااست. بعضی از سنگ های فیروزه ای دارنده رگه های مشخصی می باشند که‌این رگه ها زیر تأثیر حالت تشکیل این سنگ ها به وجود آمده میباشد. فیروزه هایی که به خیر صورت گرفته اند و دارنده منافذ کمتری می‌باشند معمولا از دوام اضافه و درخشش بالاتری برخوردارند.


ویژگی ها فیروزه مرغوب
“اصل بودن فیروزه” با “مرغوبیت فیروزه” دو مبحث تماما غیر وابسته می‌باشند و چه بسا فیروزه های اکثری وجود دارا هستند که کیفیت و مرغوبیت بالایی ندارند. در موقعیت کلی در صورتی‌که در پی خصوصیت های فیروزه مرغوب باشید قادر است اظهار‌کرد که فیروزه مرغوب ‌دارنده رنگ آبی رنگ سیر، جلای چینی و مشقت بالا می باشد. ارتقاء رنگ سبز٬ پریدگی رنگ و وجود ناخالصی عواملی می‌باشند که سبب ساز کاهش کیفیت فیروزه می شوند. می قدرت از خصوصیت های فیروزه که تیتر شد کلاً و چشمی تحت عنوان ترازو سنجش کیفیت فیروزه استفاده نمود.

 


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ تیر ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۰۹:۱۸ توسط:علی موضوع: نظرات (0)