مرجع مقالات رسمی سنگ و جواهر مرجع مقالات رسمی سنگ و جواهر .

مرجع مقالات رسمی سنگ و جواهر

خاصیت سنگ فیروزه

انگشتر فیروزه


خاصیت سنگ فیروزه
فیروزه یک کانی کم یاب و با ارزش به رنگ‌های طیف انگشتر فیروزه  (آبی‌رنگ پر‌نور تا سبز) و از مقامٔ فسفات میباشد. این کانی به‌دست فیروزه تراشان صورت داده می‌گردد و تحت عنوان نگین برای انگشتر،گردن آویز، گوشواره و دیگر جواهرات به فعالیت می‌رود. فیروزه از اشکال سنگهای آذرین میباشد و دارنده سکو رنج ۶ میباشد و می تواند شیشه را غالب شود و در رنگهای آب، سبز و سپید موجود است. یار و همدم داشتن این سنگ در آئین اسلام تحت عنوان انگشتر بسیار پیشنهاد شده است. سنگ فیروزه یکی پرطرفدارترین سنگ ها فی مابین مردم کشور‌ایران میباشد، خاصیت سنگ فیروزه برای روح و سرازیر بسیار مطلوب میباشد و به معالجه بعضا از بیماری ها امداد شایانی می‌کند.

خاصیت سنگ فیروزه
خاصیت سنگ فیروزه برای تن
خواص سنگ فیروزه این میباشد که مفرح معده است. برای سردرد بسیار موثر میباشد . استعمال از طوطیا آن برای چشمها بسیار موءثر بوده و آن را تقویت می‌نماید . افرادی که در شب روءیت کرد خویش را از دست می‌دهند ، استعمال از طوطیا سنگ فیروزه آنها را معالجه می‌نماید . در صورتی‌که مردمک سپید گردیده و یا این که هر یک دیگری در دیده باشد آن را معالجه مینماید .

خاصیت سنگ فیروزه- مدال
معالجه بادفتق، درد ریح ، جنون ، درد اعضاء و بخش اعظمی از بیماریهای داخلی از پاراگراف خاصیت سنگ فیروزه میباشد. در صورتی‌که کشته آن با شهد به کارگیری گردد ،سنگ فیروزه صرع را معالجه ، سنگ همه را بیرون و بیماریهای طحال را معالجه می‌نماید . یک گرم کشته آن یار و همدم با شراب برای نیش مار و هرگونه مسمومیت ، پاد زهر میباشد . برای دیگر جانوران موذی و بدور کردن سم آن‌ها نیم گرم کافی میباشد.

برای تقویت دیده و معالجه بیماری های چشمی فیروزه را روی دیده بگذارید و یا این که به آن نگاه نمایید و یا این که از فیروزه برای تنظیم طوطیا به کار گیری فرمائید.بهتر میباشد افرادی که در شب رویت کرد خویش را از دست می‌دهند ، از طوطیا سنگ فیروزه استعمال کنند. سنگ فیروزه در صورتی‌که مردمک سپید گردیده و یا این که هر یک دیگری در دیده باشد آن را معالجه می‌نماید.

۱- برای معالجه گلو درد و بیماری های ریوی
برای معالجه درد گلو بهتر میباشد فیروزه بر روی چاکرای گلو بگذارید . همینطور این عمل باعث تقویت تارهای صوتی و معالجه بیماری های ریوی و تنفسی نیز خواهد شد .

۲- برای معالجه دل درد
برای معالجه بیماری های شکمی درقدیم فیروزه را به طور پودر در آوردند و به مریضی که از دل درد مشقت میبرد می خوراندند.

۳- برای التیام بیماری های روحی
فیروزه افسردگی های روحی و کم عقل را نیز معالجه می نماید و برای آهسته کردن بیماران عصبی مؤثر میباشد و اضطراب را از بیماران بدور می‌کند.

خاصیت سنگ فیروزه - گردن بند 2
۴ – برای معالجه بیماری های ناشی از کمبود مواد غذایی:
فیروزه برای معالجه بیماری هایی که بر اثر کمبود مواد غذایی و تغذیه بد تولید می گردند مانند آناروکسی بکار می رود.

۵- تصحیح گردش خون با سنگ فیروزه :
سنگ فیروزه برای تصحیح گردش خون موءثر میباشد و جریان خون را هنگام پاره‌گی رباطها و تاندونها ، در بافتهای عضلانی زیاد خیس میکند و بر روی کمبود اکسیژن ، مسمومیت های خونی واسترستاثیر مثبت داراست.

۶- ساخت شعف و نشاط:
این سنگ منجر ساخت شعف و نشاط در اشخاص ناراحت و افسرده می گردد و برای انجام شغل های طاقت فرسا به آن ها نیروی کافی را میدهد.

۷- برای ارتقا خود‌با‌وری:
یاروهمدم داشتن این سنگ خود باوری را بالا میبرد و جرأت لازم برای بیان استدلال‌ها را در ما تولید می نماید.

۸- دفع نیروی منفی و یاری به ندیدن کابوس:
این سنگ جذب کننده نیروهای مثبت میباشد و نیرو و ارتعاشات منفی ، مضر و آشفته را از آدم بدور میکند و همینطور سبب ساز میشود که شخص از شر دیدن کابوس نجات یابد.

خاصیت سنگ فیروزه- انگشتر
۹- پاد زهر گزش حشره ها:
از خاصیت درمانی فیروزه برای گزش حشره ها استعمال میگردد. یک گرم از آن یاروهمدم با شراب برای نیش مار و هرگونه مسمومیت ، نوش دارو میباشد . برای دیگر جانوران موذی و به دور کردن سم آنان نیم گرم کافی میباشد.

۱۰- یاری به همت کبد:
سنگ فیروزه به دلایل تلاش های غلط کبد و غده های تن یاری مینماید.

دیگر خاصیت سنگ فیروزه برای تن:
تحریک و فعال سازی نیروها و چاکراهای آدم ها
ادب دادن
بیدار شدن نیروهای درونی اشخاص
معالجه گونه های بیماری های معده مثل آسیب ، پستان ، درد معده و…
معالجه اشکال رمز درد و میگرن
معالجه دردهای عضلانی و استخوانی
معالجه یبوست
معالجه بادفتق
معالجه درد ریح
معالجه جنون
معالجه درد اعضاء
معالجه صرع
معالجه سنگ تمامی
معالجه بیماری های طحال


برچسب: انگشتر فیروزه،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ تیر ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۲۹:۱۲ توسط:علی موضوع: نظرات (0)