مرجع مقالات رسمی سنگ و جواهر مرجع مقالات رسمی سنگ و جواهر .

مرجع مقالات رسمی سنگ و جواهر

خواص یاقوت


بعضی از خاصیت سنگ یاقوت زردرنگ که اعجاب انگیز میباشد را با هم باز نگری می‌کنیم:

۱- به تهیه چاکرای اولیه یا این که ریشه ای یاری می‌نماید و سبب ساز تعادل در تن می گردد.
۲- این نگین از روش کلیه چاکراهای تن، انرژی حیات بخشی به درون تن ارسال می‌کند و همینطور برای چاکرای چهارم یا این که قلب نیز بسیار موءثر هست.
۳- چنانچه روی شهود و شبکه زنی فعالیتی دارید، این سنگ به شما یاری خواهد کرد تا شعور بهتری از آنچه بر شما مشهود شده داشته باشید و نیز آن پیامها را به روشی پر‌نور مینماید که برای فرد اخذ کننده بیشترین فایده را دارا باشد. درمانگران نیز از خاصیت یاقوت زردرنگ به نحوه مشابهی فایده می بردند و انرژی آن را به گونه ای متمرکز و هدایت می کردند که شایسته ترین حاصل را برای مریض به یاروهمدم داشته باشد.
۴- این گوهر زردرنگ به هراه انگشتر فیروزه برای بهبود دردهای ما‌نده از سوء به کار گیری در زمانه کودکی بسیارموثر میباشد؛ طی مراحل شفادهی سپر حفظ کننده فوق العاده ای تولید کرده و جملا‌ت امنیت بخشی را برای القاء خواسته می‌کند که به نادر کردن از درد یاری خواهد کرد.
۵- گوهر زرد رنگ مقطع های طولانی میباشد که اصلی ترین رده را در اسطوره ها، قصه ها و فرهنگ وتمدن عامیانه کشورهای متعدد داراست و سلاطین سراسر جهان از آن بعنوان طلسم و نظرقربانی به کارگیری می کردند.
۶- این سنگ حسی از توان را در اشخاص بوجود می‌آورد و در‌حالتی که این اقتدار به صدق به کارگیری نشود، ممکن میباشد به خشم یا این که ذهن ها خودخواهانه تبدیل شود.
۷- به صورت کلی از خاصیت یاقوت رنگ زرد این میباشد که به سنگ جذب گنج و تقویت کننده انرژیهای جادوگری آوازه داراست و کادو با ارزشی برای بودا و کریشنا به شمار می رفته میباشد.

 

yellow-ruby یاقوت : روش تشخیص سنگ اصل + منشاء بدون نقص خاصیت یاقوت های مختلف

۸- هندوان معتقدند درخشش قرمز‌رنگ این سنگ از آتشی درونی می‌باشد که هیچ انسانی قدرتمند به خاموش کردن این حریق وجود ندارد!
۹- در قصه ها آمده میباشد که با نوروروشنایی حریق این سنگ باارزش میتوان وسیع ترین ترسها را از در بین پیروزی.
۱۰- یاقوت زرد رنگ گوهری فوق العاده ای برای وارد کردن پر نمک و هیجان به معاش آدم ها هست.
۱۱- به تمرکز شما امداد می نماید و شفافیت و خرد را به معاش شما کادو می‌کند.
۱۲- این گوهر به شما امداد خواهد کرد تا عوض این که از این شاخه به آن شاخه بپرید، سودمندترین رویکرد ها را در معاش تان تعیین نمایید.
۱۳- این گوهر سپر مقاومی در قبال نیت های پلید می سازد؛ در صورتیکه در قضیه های حقوقی یا این که فردی دغدغه شدیدی داشته باشد این سنگ به شما امداد می‌کند تا سود خیر و خوبی بگیرید.
۱۴- خوابیدن به یاروهمدم این سنگ منجر میگردد خوابهایی با تفسیر خوب مشاهده کنید و به خودآگاهتان اذن می‌دهد تا با ناخودآگاهتان همیاری داشته یاشد تا بتوانید اشخاص نحس را بدور کرده و ناکامی شان دهید.
۱۵- درصورتی که در خواب یاقوت را مشاهده کردید به معنای ورود اقبال و گنج به زندگیتان میباشد.
۱۶- این سنگ از زمان قدیم برای پاک سازی خون از سموم و نگهداری بشر در قبال طاعون آیتم به کارگیری قرار می گرفته میباشد و جزو مهم‌ترین خاصیت یاقوت شناخته می شده‌است.
۱۷- در تحریک غده آدرنال، تقویت سیستم گردش خون و از میان بردن عفونتهای داخلی تن مفید میباشد.
۱۸- گوهر زرد رنگ که پایین تأثیر مریخ میباشد در مراسم جادوگری برای ارتقا انرژی های ذاتی که در دسترس جادوگران هست، به کار گیری می گردد و یا این که در مجاورت شمع قرمزی قرار داده می‌شود تا زمانی شم تخلیه انرژی در شخص به وجود آمد، انرژی بدهد. همینطور این سنگ حرارت داخلی تن را ارتقاء می‌دهد.

 

 


برچسب: انگشتر فیروزه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۲۲:۲۵ توسط:علی موضوع: نظرات (0)

گوهرتراشی


گوهرتراشی
یادگرفتن گوهرتراشی از مبتدی و تازه کار تا توسعه یافته
می‌خواهید با یادگیری اصولی گوهرتراشی وارد بازار عمل گردید و درآمد داشته باشید ؟
می‌خواهید بتوانید قدم به قدم و از در آغاز تا فن ایی شدن ، گوهرتراشی را با استادی متبحر فرا بگیرید ؟ یکبار برای مدام و کاربردی ؟
دوست دارید بتوانید هر گوهری را به هر شکلی که میخواهید تراش دهید و زیبایی های آن را یک سری برابر نمایید ؟
gohartarashi cutting pulishing gem gohar 222 slider - گوهرتراشی
نگاهی کوتاه به عصر یادگرفتن گوهرتراشی
زمان یادگرفتن گوهرتراشی یک کلاس فراگیری جامع برای احاطه بی نقص بر گوهرتراشی میباشد . با یادگیری اصولی این زمان میتوانید در انتهای عصر مدارک دارای اعتبار داشته باشید و وارد بازار فعالیت گوهرتراشی گردید و در باطن یا این که بیرون از کشور ایران عمل فرمایید .

سرفصل های فراگیری گوهرتراشی در تصویرگران پویا اندیش
معرفی گونه های نوع های تراش الماس
شناخت با تراش فست و اصول و قواعد آن
زوایای تراش ها
برش سنگ راف
عمق سنجی و در دست گرفتن عمق
تراش زاویه ای
پولیش کاری (شناخت و کاربردی)
ابزارهای گوهرتراشی
تراش سنگ های قیمتی
تراش سنگ های نصفه قیمتی
تشخیص رکاب ماشینی و دستی
تراش عقیق
تراش فیروزه
محافظت ابزارآلات
بازار عمل گوهر تراشی
هنر گوهرتراشی، مثل انگشتر فیروزه  امروزه به شدت موردپسند و دقت قرار گرفته و به شغلی مالامال درآمد برای فارق التحصیلان رشتۀ زمین شناسی و اشخاص دیگر با هر سطح سوادی در آمده میباشد! درین فن، مهم‌ترین اصل و رکن، شوق واشتیاق، هدف، عشق و علاقه و خلاقیت میباشد.
هر شخصی در هر ردۀ سنی میتواند به آموزش این هنر بپردازد و علاوه بر لذت بردن از غوطه ور شدن در ملون رنگ های انرژی زا، به درآمدی مکفی دست یابد.
با ارتقاء عشق و علاقه مندی جامعه به فایده بردن از سنگ ها، چه به طور دکوری، چه به طور درمانی، این بازار نیز به شدت رونق یافته میباشد؛
از این رو می شود به صراحت اذعان داشت که بازار گوهرتراشی، بسیار پررونق و درآمدزا شده‌است.
gohartarashi cutting pulishing gem gohar 111 slider - گوهرتراشی
چرا گوهر تراشی با تصویرگران پویااندیش ؟
جمهوری اسلامی ایران زمین، یکی‌از کشور هایی میباشد که معادن گران بها و ارزشمندی را در خویش جای داده میباشد؛ ولی علی رغم این فراوانی، ما در مورد ایجاد و ارائۀ این هنر، به شدت ضعیف هستیم و همان می قدرت بیان کرد که هیچ نقش کاربردی و هیچ برنامۀ راهبردی برای توسعۀ این صنعت ارائه نداده ایم. کمبود تجهیزات مقتضی، نبود علم کافی ، اعمال سلایق سطحی، رعایت نکردن استانداردهای جهانی نیز بدین ضعف افزوده میباشد.
دانش سرا پویااندیش با سالیان تجربه و ممارست در زمینۀ فن های هنری، به یک کدام از برگزیدگان ها در باب یادگرفتن مبدل گردیده و با ارائۀ سرویس ها و آموزشی بدون نقص و کاربردی به هنرجویان، آنها را از هر مرجع دیگری غنی ساخته میباشد .
در کلاس های گوهر تراشی تصویرگران پویا اندیش، مورد ها ذیل گزینه دقت قرار گرفته میباشد:
ارائۀ امکانات نهایی جور برای یادگیری
فایده گیری از استادانی با علم روز جهان
برگزاری کلاس ها در تعداد مطلوب در بازۀ هنگامی 80 ساعته
ارائۀ کلاس هایی کاربردی
ارائۀ جامع ترین و به روزترین محتوای مربوطه و درس دادن فصل های کاربردی این حرفه با رعایت استانداردهای جهانی
gohartarashi cutting pulishing gem gohar 000 slider - گوهرتراشی
عوارض محبوبیت رشتۀ گوهرتراشی
یکی مهم‌ترین عارضه ها محبوبیت حرفه گوهر تراشی ، نیازمندی آن به امکانات بی آلایش و ارزان بها میباشد.
اشخاصی که‌این هنر را بر می گزینند، حتی با داشتن بضاعتی اندک هم می‌توانند این هنر را بیاموزند و به اشتغال در آن سرگرم شوند؛
چراکه نیازی به خرید ابزار گران‌قیمت ندارند و در خانه خویش نیز می‌توانند به فرمان ساخت درگیر شوند.
میخواهید در باب تاریخچه و عمر گوهر تراشی بیش تر بدانید ؟ با تصویرگران پویا اندیش یار گردید .

 


برچسب: انگشتر فیروزه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۴۲:۳۵ توسط:علی موضوع: نظرات (0)

سنگ یاقوت


یاقوت سرخ سنگ ماه ولادت چه افرادی میباشد؟
یاقوت سرخ سنگ قادر متولدین تیر ماه میباشد. اما این گوهر از دید نجومی با متولدین آذر، آبان ، دی و اسفند نیز سازگار میباشد.

خاصیت یاقوت سرخ در چاکرا درمانی
خاصیت یاقوت سرخ در چاکرا درمانیعنصر متعلق به یاقوت سرخ ، زمین میباشد و همانگونه که میدانید بطور کلی سنگهای قرمز نیز با چاکرای نخستین یعنی ریشه آدمی در رابطه می‌باشند. این چاکرا ورودی پرانا و وظیفه ساخت نیروی حیاتی و بنیادی را برای تن داراست به این ترتیب در‌حالتی که معدود انرژی و یا این که مبتلا نادر خونی می‌باشید از انرژی این گوهر ناب غافل نشوید.

خاصیت یاقوت سرخ از دید فیزیکی
خاصیت یاقوت سرخخواص یاقوت سرخ دربرگیرنده ارتقاء انرژی حیاتی داخل تن، تحریک تندستی در همگی جوارح و دستگاه های تن می‌باشد. این گوهر از توسط فعال خیس کردن سیستم گردش خون، کل تن را فعال و زنده می نماید. این گوهر، دارنده ارتعاشات انرژی گرم و تهییج کننده میباشد.

از حیاط چهارم تزار روسیه ذکر شده که یاقوت سرخ برای قلب، مغز و یاد اثر گذار میباشد. در قرن سیزدهم میلادی نیز پودر آن به طور آسیاب گردیده، یک ورژن تجویزی معمول برای معالجه خطاها کبدی بود. در قرن های 15-16 میلادی، از آن جهت دفع سموم استعمال میشد. بیان شده در طول باستان هنگامی کسی آن را به پوست خویش می مالید، تصور میکرد نیروی جوانی و حیات را جذب می نماید.

خاصیت یاقوت سرخ از لحاظ روحی و کم عقل
خاصیت یاقوت قرمزاز خاصیت یاقوت سرخ جهت فرو نشاندن شک و امداد دهنده شخص در رویارویی با اضطراب استعمال می‌نمایند. بطور کلی از خاصیت یاقوت سرخ می شود به تولید القای اعتماد‌به‌نفس، حس نوعدوستی، یار و همدم آوردن شجاعت و دلاوری، تمایل برای معاش، اعتماد و رضایت اشاره کرد.

سنگ یاقوت سرخ و انگشتر فیروزه برای طراوت و ماجراجویی بوده و ارتعاشات آن جذب کننده زمان هایی برای تغییرات غیر مترقبه یا این که برد ها میباشد. در‌این گوهر شم ناکامی و ناامیدی را از در میان برده و شخص را از جهت رمانتیک و خیالی سرشار از انرژی می نماید. نقل شده که‌این سنگ شخص را ترغیب مینماید تا دربرابر افرادی که او را تهدید کرده اند بایستد.

 


برچسب: انگشتر فیروزه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۰۴:۱۵ توسط:علی موضوع: نظرات (0)

رنگ زمرد

بدن رنگ زمرد

بدن رنگ زمرد، تیرگی یا این که روشنی رنگ سنگ را معین می نماید. زمردهای طبیعی دارنده تنی میان خیلی پر‌نور و خیلی تیره می‌باشند.

 

اکثرا مردم در گیر این خطا می‌شوند که می بایست بدن رنگ زمرد و انگشتر فیروزه  در میان میانگین تا خیلی تیره باشد زیرا معتقدند هرچه رنگ زمرد تیره خیس باشد زیباتر به حیث میاید. ولی این مسئله صحیح وجود ندارد. گزینه دیگری که بسیار به ظاهر زمرد تاثیر داراست، ترازو خلوص رنگ آن میباشد.

 

معیار خلوص رنگ زمرد

خلوص رنگ به رنگ سیری و شدت میبخشد. ترازو خلوص از کدر تا راز زنده و پر رنگ متغیر میباشد. بدین ترتیب در شرایطی که، مثلا یک سنگ با بدن تیره میانگین، خلوص کدری داشته باشد، احتمالا شمارا زیاد به هیجان نخواهد آورد.

 

البته در حالتی که یک زمرد با بدن پر‌نور و خلوص سرزنده و پررنگ پیدا نمائید، دیده های شما بلافاصله جذب آن خواهد شد و شاید از بدن کمرنگ خیس آن هم خوشتان بیاید.

 

خرید زمرد,گزینش زمرد
زمرد معدنی به صورت طبیعی دارنده شکاف و شکستگی و ناخالصی هایی میباشد

 

شفافیت زمرد

همانند الماس ها، زمردهای واضح خیس هم ارزش بیشتری دارا هستند. البته شباهت صرفا در همین سطح میباشد. الماس ها مرتبه شفافیت دارا هستند که مبنی بر آن بها آن‌ها تایین می گردد. البته در خصوص زمردها چنین چیزی نیست.

 

تفاوت وسیع دیگر این میباشد که در 99% زمردها خلاف الماس ها انتظار می رود آلودگی هایی (نقص هایی که رتبه شفافیت را زیر میاورند) وجود داشته باشد. در واقع زمانی آلودگی وجود نداشته باشد، طبیعی بودن زمرد پایین سوال می رود.

 

قیراط (عیار)

هر چه بزرگتر، بهتر! صحیح وجود ندارد؟ در این زمینه خیر! وزن قیراط به تشخیص ارزش یک زمرد یاری میکند. یک زمرد 4 قیراطی گرانتر از یک زمرد 1 قیراطی میباشد، ولی تمام خصوصیت های دیگر این دو یکسان میباشد.

 

ولی قیراط در نرخ‌گذاری الماس ها مغایر زمردها نقش بسیار مهم تری دارااست. در زمردها ما نخستین در‌پی رنگ آن‌گاه شفافیت و برش و در انتها قیراط هستیم.

 

متخصصان زمرد معتقدند که تهیه نمودن یک زمرد کوچک کیفیت بالا رنگ عالی بسیار بهتر از خرید یک زمرد پهناور کیفیت بالا رنگ ضعیف میباشد. فراموش نکنید که تفاوت بها بسیار متعددی هنگامی به 1 قیراط می رسید وجود خواهد داشت، جون نسبتاً 5 بدن خاک و سنگ چهت نیل به‌این 1 قیراط برداشته شده‌است.

 

 


برچسب: انگشتر فیروزه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۶ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۰۲:۳۷ توسط:علی موضوع: نظرات (0)

پاکسازی سنگ


پاک کردن سنگ

ما سنگ ها را از خاک پاک می‌کنیم
هیچ پنهانی وجود ندارد که پلاک و خاک روی سطح محصول ها عده می گردند. گرد و غبار ، تماس با تن آدم و بقیه دست اندرکاران منفی بر شرایط جواهرات تأثیر می‌گذارد. در فیض جوراب های فعال ، مواد معدنی بدون‌نور می گردند و برای از دربین بردن این نقص ، تنها بایستی جواهرات و انگشتر فیروزه را منزه نمائید. طرز های مختلفی برای این عمل موجود است:

جلا زدن
مسابقات کفش.
شستشوی آب
خزینه با نمک.
پرداخت دادن آسانترین و مؤثرترین طرز برای از در میان بردن آلودگی از سطح یک بلور میباشد. به صورت طبیعی ، صیقل دادن لکه ها و کدورت را از میان نمی موفقیت ، البته به از فی مابین بردن گرد و غبار و خاک از سطح ماده معدنی که در تمام ارتفاع روز روی آن جمع شده امداد میکند. صیقل زدن دکورا سیون سهل وآسان میباشد ، جیر یا این که پارچه برای این عمل مطلوب میباشد. سنگ با اعتنا با پارچه مالیده میگردد ، در فیض استارت به درخشش می نماید.

مسابقات به حذف آلاینده ها از سطح مواد معدنی یاری می‌کند. چنین روشی نیاز به اعتنا و کارایی دارااست. برای انجام این عمل ، آنان به آسانی مسابقات را حریق میزنند ، آن گاه آنها‌را خاموش میکنند و سنگ می‌زنند. گفته می‌گردد که چنین روشی به از میان بردن حتی آلودگی های کهن از سطح بلورها یاری می‌کند.

گه گاه برای از میان بردن پلاک و خاک از سطح سنگ ، صرفا بایستی آنها‌را بشویید. این نحوه با به کار گیری از محلول صابون خانگی و مسواک با برس قابل انعطاف انجام میگردد. این ماده معدنی برای یک‌سری دقیقه در پایین آب نگه داشته میشود و با یک مداد گیسو تماماً مالیده میشود ، بعد از آن با جیر ، مخملی یا این که فلانل جلا داده می گردد. ولی شایان ذکر میباشد که بعضی از سنگریزه ها قابل شستشو نیستند ، آنان از آب می ترسند و ممکن میباشد در طی فرآیند نظافت کردن به راحتی حل شوند.

نمک به حذف خاک از سطح جواهرات امداد می‌کند. برای این عمل کافی میباشد جواهرات را با سنگ در محلول نمکی غرق نمایید. محلول می بایست خنک یا این که گرم باشد ، ولی گرم وجود ندارد ، چون مواد معدنی از سکو حرارت بالا می ترسند. کل شیوه تعدادی دقیقه ارتفاع میکشد ، کریستال ها را بیش تر از نیم ساعت در محلول غوطه ور نکنید. بعد از پردازش ، جواهرات را با یکپارچه قابل انعطاف و کم آب منزه فرمایید.

بعد از تمایل به نظافت کردن سنگ ها ، بایستی در لحاظ داشت که تنی چند از مقررات موجود هست که نباید آیتم نقض قرار گیرد. حقیقت این میباشد که بلورها از این می ترسند:

 


برچسب: انگشتر فیروزه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۵۶:۳۷ توسط:علی موضوع: نظرات (0)

برلیان


با میشود با قدردانی از مقاله‌ها عالی شما لطفا به زمینه ذیل اعتنا فرمایید. برلیان Brilliant : برلیان و انگشتر فیروزه زنانه  نوعی تراش میباشد که برای سنگ الماس به کارگیری می‌شود این دسته تراش فرزند تراشی میباشد به اسم تراش سوییسی که برای گونه های و اقسام سنگهای گوناگون در پیشین استعمال می شده‌است. در تراش برلیان امروزه سعی در آن میباشد که هر چه بیش تر از پیشین جلوه های بصری سنگ الماس را به اکران بگذراند و زوایای و جور برش را به شکلی تهیه و تنظیم نمایند که نوروروشنایی وارده گردیده به سنگ الماس با صفحه ها بیشتری از سنگ برخورده کرده و در پایان به دیده ما واکنش نماید. برای دست یافتن به‌این مساله پژوهشگران شرکتهای پهناور ایالات متحده و بلژیک مدام برای بهتر کردن مدل تراش الماس ها کارایی می‌کنند و سال به سال استاندارهای جدیدی را برای اینکار ارائه می‌دهند. و اساسا تراشندگان الماس چه افرادی که به طرز سنتی مباردت به تراش الماس می کنند و چه افرادی که با دستگاه های توسعه یافته می بایست درپی این استاندار باشند. الماس Diamond: راجع به الماس کما بیش اکثر مردم داده ها خیر و خوبی دارا‌هستند، اینجانب گزاره اینکه، بالاترین مرتبه ی رنج را بین سنگهای قیمتی و نصفه قیمتی دارااست، سنگی بسیار گران‌قیمت میباشد بعضی اوقات الماسهایی که تاریخچه ی خاص به خویش را با خویش به یار و همدم دارا‌هستند حامی ی پول مرزو بوم ها میباشند، گونه واضح و بی رنگ آن معروفترین مدل آن میباشد اما امروز برای تنوع هم که گردیده از رنگهای متفاوت آن هم استقبال به فعالیت می‌آید و غیره …. پس به جهت اینکه این جور تراش یعنی تراش برلیان فقط برای سنگ الماس روز آپ دیت در اکنون پیشرفت و بهبود میباشد عموم اشخاص این سنگی قیمتی را به نام برلیان می شناسند در‌حالتی که که اساسا می بایست به خیال داشته باشیم که اسم این سنگ الماس میباشد و تراش آن برلیان، ممکن میباشد یک جور سنگ با استعمال از جور دیگری از تراشها، تراش خورده باشد پس نباید برای آن سنگ واژه و کلمه ی برلیان را بکار ببریم


برچسب: انگشترفیروزه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ تیر ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۰۵:۴۰ توسط:علی موضوع: نظرات (0)

سنگ یشم


زمرد و انگشتر فیروزه اصل در سنگ­های پگماتیت یافت می­­شود و طولانی تر از سیلیکات برلیم تشکیل می­شود. مهم ترینعامل نرخ‌گذاری آن، گرید زمرد میباشد که به رنگ و شفافیت سنگ بستگی داراست. از‌آن‌جا‌که اکثرا خانم­ها از زمرد به کار گیری می­نمایند و زمرد یاور طلا و جواهرات به کارگیری می­گردد، خویش زمرد و زیورآلاتش ارزش بالایی دارا هستند و بسیار باارزش­اند.

از قبل­های به دور زمرد گزینه استعمال مصریان قرار می­گرفته میباشد. اما زمرد­های آن عصر از کیفیت تحت­تری نسبت به الآن برخوردار بودند. مهم­ترین معدن زمرد عالم در مملکت کلمبیا قراردارد که از قرن­ها پیش از آن زمرد استخراج می­گردیده! باستان­شناسان پی برده­اند که بومیان کلمبیا یعنی "اینکا"ها نیز از این معدن به کار گیری می­کرده­اند. معادن دیگر جان دار در کلمبیا موزو (Muzo) و چیور (Chiver) می باشند.­ امروزه معادن دیگر زمرد مرغوب نیز در زامبیا، برزیل، زیمباوه، ماداگاسکار، پاکستان، هندوستان، افغانستان و روسیه وجود دارا هستند که زمرد سه مرزوبوم نخستین، یعنی زامبیا، برزیل و زیمباوه، از جایگاه مرغوبیت بالاتری برخوردار‌است. ولی زمرد این سرزمین­ها نسبت به زمرد کلمبیایی تیره­خیس بوده و یه خرده مایل به آبی رنگ می باشند.

 

یشم

یشم یکی‌از دیگر از سنگ­های گرانبهاست که در جواهرسازی کاربرد داراست. یشم جزو سنگ­های جدید کشف شده‌است و نزدیک به سه قرن پیش در میانمار (برمه) کشف شده‌است. اصطلاح یشم به دو جور سنگ اطلاق می­­شود که هردو جزو خانواده سیلیکات­ها میباشند. رنگ یشم، خاکستری متمایل به سبز میباشد و نمادی از زیبایی اصیل و اقتدار و ثبات و جاودانگی میباشد. سنگ یشم در اروپا و آمریکای مرکزی یافت می­شود و حتی‌در روسیه و در نزدیکی دریاچه بایکال نیز سنگ یشم پیدا شده‌است. سنگ یشم خواص فلورسنس داراست و در مقابل نور و روشنایی درخشش بی­نظیر و خیره­کننده­ای از خویش نشان می­دهد. یکی‌از خانواده یشم­ها که به یشم شاهنشاهی مشهور میباشد در ناحیه میانمار یافت می­شود و ظاهری نصفه روشن دارااست. رنگ آن سبز زمردی میباشد و ارزشمند­ترین دسته یشم میباشد. یشم­ها رنگ سبز و سپید و خاکستری دارا هستند البته گهگاه یشم­های نادری با رنگ­های رنگ زرد، صورتی، بنفش و سیاه و سپید نیز چشم شده‌است ولی رنگ سبز مرغوب­ترین و پرطرفدار­ترین جور آن میباشد. مهم­ترین کارداران نرخ‌گذاری سنگ یشم رنگ، شفافیت و بافت آن میباشد. همان طور که گفته شد، یشم نصفه روشن و سبز رنگ قیمت بالایی داشته و ارزش بالایی داراست.


برچسب: انگشترفیروزه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ تیر ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۵۶:۰۵ توسط:علی موضوع: نظرات (0)

نحوه تشخیص طلا از پلاتین

 

چه‌گونه طلا جواهرات را از نقره و پلاتین تشخیص دهید؟

تشخیص طلا جواهرات از نقره و پلاتین عمل راحتی میباشد. مبنی بر یک اصل کلی، طولانی تر طلاها با سخن انگلیسی K در کنار عددی که نشان دهنده عیار آن میباشد، لود می گردند. نقره ها را با نماد بیضی، مهر می‌نمایند و پلاتین هم با حروف PT معین می‌شود، به خیال و خاطر همین برای تشخیص این تفاوت عمل مشقت ندارید.

 

داد و ستد جواهرات:

مزد تولید طلا جواهرات و جواهر,داد و ستد جواهرات,آشنایی طلای استوک

داد و ستد جواهرات با سنگ های قیمتی


به‌طور کلی 4 گونه سنگ قیمتی ( الماس، زمرد، یاقوت کبود و یاقوت قرمز‌رنگ  و انگشتر فیروزه)داریم و تعداد متعددی سنگ‌های نصفه قیمتی مانند آمیتیس، سیترین، توپاژ و... که پیاده شدن این سنگ‌ها روی طلا جواهرات آن را به جواهر تبدیل می‌کند. این‌که هنگام خرید جواهر چه سنگی را در حق تقدم قرار دهید یا این که تشخیص مرغوب بودن سنگ، گرفتاری اکثری از خریداران جواهر میباشد؛

به‌طور کلی سنگ جواهر به 3 استدلال بها پیدا می‌کند. زیبایی و درخشندگی، کمیابی و با دوام بودن، سنگ برلیان که سیرتکامل‌ای از الماس میباشد از دید درخشش و دوام فراتر از سایر سنگ‌هاست و از آنجایی که رئیس خیر از اولِ اکتشاف روی آن انجام یافته بازار عرضه و تقاضای نیکی هم داراست‌ البته سنگ‌های زمرد و یاقوت کبود کمیاب‌خیس میباشند و کیفیت بالای آن ها بها متعددی دارااست و منجر با ارزش شدن روزافزون آن ها میگردد البته تشخیص مرغوب بودن کلیه سنگ‌ها از عهده اشخاص معمولی بیرون میباشد.

 


برچسب: انگشترفیروزه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۷ تیر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۳۸:۱۹ توسط:علی موضوع: نظرات (0)

سنگ فیروزه


سنگ های قیمتی مانند انگشتر فیروزه دارنده نقش های گوناگون در تمدن انسانی در حین مورخ داشته اند. بعضا اشخاص اعتقاددارند که سنگ ها دارنده اقتدار های خاس میباشند. هر سنگی دارنده رنگ مختص خویش و محل های پیدایش گوناگون میباشد همینطور سنگ های قیمتی را می قدرت در کناره کناره دنیا پیدا کرد. بعضا از سنگ های قیمتی دارنده عمر متعددی میباشند و برخی دیگر ب طراوت کشف گردیده اند. به کار گیری از سنگ های قیمتی در زیورآلات و جواهرات نیز سوابق ای طولانی دارااست و از قدیم برای جلوه گری و زیبایی زیورآلات از سنگ های استعمال می شده‌است. سنگ های طیف وسیعی را از سنگ قیمتی تا ارزان را در برمیگرند که می‌توانند بها زیورآلاتی مثل گردن بند، دستبند و انگشتر تا صد ها برابر ارتقا دهند. ما درین نوشته‌علمی کارایی داریم برخی از سنگ های و نگین های پر استفاده در دنیای زیورآلات معروفی کنیم تا شناخت کلی با رنگ و خواص آن ها پیدا نمائید و همواره در خرید زیورآلات نگین به عمل رفته در آن را تحت عنوان یک ملاک اساسس در حیث بگیرید.

الکساندریت(ALEXANDRITE)
سنگ ماه به دنیا آمدن ژوئن
در صورتی شما به سحر و جادو به ویژه دانش جادو یقین داشته باشید بی گمان با سنگ الکساندریت آشنا و عشق و علاقه خاصی به آن خواهید داشت. در فضای خارج رنگ سنگ الکساندریت آبی‌رنگ پر‌نور مایل به سبز میباشد و در فضای باطن و در تحت نور و روشنایی چراغ یک رنگ قرمز‌رنگ تمشکی هست. شما میتوانید با تغییر‌و تحول فروغ فلورسنت به نور و روشنایی فن ای شاهد تغییر تحول رنگ سنگ الکساندریت باشید و این خصوصیت اساسی سنگ های قیمتی هست.

این یک خصوصیت متمایز و برتر میباشد که می‌توانید رنگ های محتلف را در یک سنگ پیدا فرمائید. معتقدند که‌این سنگ دارنده خاصیت جادویی و اسرار مرموز میباشد با عثت تقویت ادراک اشخاص، امداد به خلاقیت و خواص الهام بخشی داراست.

این سنگ در ده سال 1830 در کوه های اورال روسیه کشق شده‌است و فعلا در سریلانکا ، شرق آفریقا و برزیل یافت می گردد. اعتنا داشته باشید که سنگ الکساندریت جزو سنگ های معدود و با ارزش میباشد.

سنگ های و نگین های پر کاربرد در دنیای زیورآلات- سنگ الکساندریت
انگشتر نگین الکساندریت
رنگ های متفاوت سنگ الکساندریت در پایین نورهای متفاوت


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ تیر ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۵۵:۰۱ توسط:علی موضوع: نظرات (0)

جواهرات

رونق اقتصادی میهن به واسطه یک فناوری کمتر پیچیده

در مقوله اقتصاد مقاومتی بر اساس اقتصاد علم بنیان، به علم توسعه یافته یا این که کمتر توسعه یافته اشاره ای نشده میباشد براین اساس می اقتدار چنین برداشت کرد که فناوری های کمتر توسعه یافته هم میتوانند در تحقق اقتصاد علم بنیان تاثیر گذار باشند. این بدان معناست که صنعت جواهرات که از فناوری پیچیده ای برخوردار وجود ندارد قادر است در اقتصاد مملکت تاثیر بسزایی داشته باشد.

اسماعیل قادری فر، رئیس کل محل کار تجاری سازی معاونت علمی و فناوری سر گروهی جمهوری در گفتمان با خبرنگار مهر در‌این خصوص اظهار داشت: با دقت به اینکه اقتصاد علم بنیان و اقتصاد مقاومتی از سوی جایگاه معظم رهبری مطرح گردیده از این رو در صدد هستیم تا بر فناورهای کمتر توسعه یافته هم تمرکز داشته باشیم؛ صنعت جواهرات و انگشتر فیروزه و سنگ های زینتی از پاراگراف این فناوری ها می باشند.

او تیتر کرد: کلیت نگاه ما در مشاجره دانش و فناوری و ربط آن به اقتصاد علم بنیان طوری میباشد که تمامی حوزه ها از گزاره فناوری های کمتر توسعه یافته را گزینه اعتنا در اختیار بگذاریم تا در غایت رینگ های مفقوده در بسط علم و فناوری معین شوند. به‌این واسطه می اقتدار گنج سازی از دانش در مملکت را شاهد بود.

قادری فر اظهار کرد: برهمین پایه کانون هماهنگی علم، صنعت و بازار در معاونت علمی تشکیل‌شده تا به فناوری های کمتر توسعه یافته دقت ویژه ای شود. به علت اینکه ما در مرزوبوم مزیت و پتانسیل های بالقوه ای در سنگ های قیمتی و جواهرات دکوری داریم، کانون جواهرات و سنگ های قیمتی را تشکیل دادیم. در واقع این کانون، رینگ واسط دربین فناوران و نوآوران با بازار میباشد


برچسب: انگشترفیروزه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ تیر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۵۲:۱۲ توسط:علی موضوع: نظرات (0)