مرجع مقالات رسمی سنگ و جواهر مرجع مقالات رسمی سنگ و جواهر .

مرجع مقالات رسمی سنگ و جواهر

سنگ اوپال


خاصیت سنگ اوپال/کلیات/مجموعاَ اوپال سنگی نصفه واضح با بازتابهای قوس و قزحی در رنگهای زیادی میباشد ، که از اسید سیلسسیک و آب تشکیل می‌شود و اکثر وقت ها درزهای آن از سنگ های آتشفشانی مشکل و فرج مالامال شده‌است . اوپال همانند کولاک سریعاً سرد می گردد . به گونه ای که دارنده ساختمانی کریستالی وجود ندارد . محل های مهم کشف این سنگ کشورهای جنوب استرالیا ، مکزیک ، برزیل ، جمهوری بررسی اسلواکی و مجارستان میباشد .

اپال در رنگهای مختلفی زیرا سپید (شیری)،خاکستری،آبی‌رنگ،سبز،نارنجی رنگ و قرمز رنگ یافت می گردد.واژۀ اپال از واژه و کلمه ای هندی به معنای «سنگ» گرفته گردیده و به سه تیم اساسی تقسیم می شود :
۱- اپال های با ارزش که پدیده زیبای «اپالسنس» داراست،رنگهای مختلف را در طیف نوری پدید می‌آورد و از زوایای متفاوت به طور های گوناگونی به چشم می‌خورد.
۲- اپال به رنگهای زردرنگ و قرمز‌رنگ آتشی که به اپال آتشین پر اسم و رسم میباشد.با وجود این،پدیده اپالسنس درین سنگ نیست و معمولا غیرشفاف میباشد و در مقابل فشار بسیار حساس و آسیب پذیر میباشد.
۳- اپال های عادی که نوعی مات و سوای درخشش و به رنگهای متعدد اپال میباشد.

 

آب همواره در اپال و انگشتر فیروزه  به خصوص اپال های باارزش وجود داراست و لیکن مقدارش متغیر میباشد که با سپری شد زمات با تبخیر و خروج آب از کانی اپال،سبب ساز شکاف خوردگی و تضعیف پدیده هفت رنگی در آن می‌گردد که با اشباع این سنگ از آب یا این که روغن از بروز شکاف خوردگی و تضعیف این پدیده می قدرت خودداری کرد.لذا بهتر میباشد برای مراقبت زیبایی اپال،آنرا در پنبه ای مرطوب حفظ کرده و یا این که زیاد در آب قرار دهند و از حرارت دادن آن حتی به مقدار نادر و قرار دادن آن در مقابل خورشید و تماس آن با مواد شیمیایی مانند اثاثیه آرایشی خودداری نمایند.


دارای اسم و رسم ترین سنگ های اوپال
اوپال ملکه یا این که دیده گربه آنداموکا که به ملکه الیزابت دوم پیشکش شده است.
اوپال ملکه اخگر
حریق‌سوزی تروی، دیده گربه‌ای که به وسیله ناپلئون به ژوزفین دو بوآرنه پیشکش شد.
اوپال دنباله‌دار هالی، عظیم‌ترین اوپال ( دیده گربهٔ ) نتراشیدهٔ سیاه‌رنگ
ساعت دیواری روبه‌روی قسمت پذیرش ترمینال گراند سنترال منهتن نیویورک.
دیده گربه روبلینگ در مؤسسهٔ اسمیتسونیَن.

 


برچسب: انگشتر فیروزه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۲۰:۴۹ توسط:علی موضوع: نظرات (0)

سنگها

● با چه چیزی میگردد سنگها را منزه و شارژ کرد؟
آب، حریق، خاک و نمک دریا از عامل ها تمیز کننده سنگ میباشند. شما می‌توانید سنگ آیتم نظرتان را نزدیک به ۶ تا ۸ ساعت در آب روان قرار داده و منزه نمائید یا این که آن را باطن خاک بگذارید و آن گاه آن را بشویید. گهگاه هم می‌شود سنگ را روی شعله شمع قرار اعطا کرد یااینکه از نمک کم آب دریا برای تزکیه آن بهره مند شد.
● بعداز انجام این پروسه نوبت دریافت کردن انرژی میباشد. این فعالیت را چه‌طور بایستی انجام بخشید؟
بعداز تطهیر سنگ می‌توانید به پشت دراز بکشید و متانت بگیرید. بازه برهه زمانی مطلوب معمولاً ۲۰ دقیقه میباشد. بعداز اتمام این عمل یک سری دقیقه در به عبارتی وضعیت می بایست باقی ماند. آن‌گاه سنگ را برداشته و به آرامی بایستی ازجا پرید، سنگ را شست، چون انرژی منفی و اذهان پریشان که به سنگ منتقل گردیده را تخلیه کرد.اشخاص بر حسب نیازشان می‌توانند این فعالیت را انجام دهند. اما یک نکته را هیچ زمان نباید از خاطر موفقیت و آن اینکه این عمل درباره‌ی کل سنگها درستی نمی نماید، می بایست بعضا از سنگها را مستقیماً روی محل درد قرار بخشید. برخی از آنان‌را در آب قرار اعطا کرد و آنگاه آب آن را نوشید.
بهتر میباشد درباره‌ی مختصات سنگها و نامشان بیشتر بگویید.
● چه سنگی برای شغل های فکری و تقویت روان مطلوب میباشد؟
سنگ آزوریت (Azurite) و انگشتر فیروزه  که به رنگ آبی رنگ پر رنگ میباشد و رنج اش خیلی نادر میباشد. معادن این سنگ در فرانسه، ایتالیا و ایالات متحده قراردارد. این سنگ را می اقتدار روی چاکرای پیشانی قرار اعطا کرد تا منجر گشوده شدن دیده سوم خواهد شد، هرچند که‌این سنگ برای مجموع چاکراها مطلوب میباشد. این سنگ برای اشخاصی که شغل های فکری می نمایند، اثرگذار میباشد، به عنوان مثال علم آموزان و دانشجو یان آن را می‌توانند یا این که روی میزشان یا این که در اطراف محل کارشان قرار دهند. آندریت تمرکز حواس را تقویت می نماید و دور اندیشی را بالا میبرد و برای اشخاصی که مدیتیشن (Meditation) می نمایند، بسیار مطلوب میباشد. سیستم راس عصبی و مفصل را تقویت می نماید و گردش خون را منظم می سازد. این سنگ در قبال حرارت حساس میباشد و نباید بیشتر از یک ساعت در قبال نور و روشنایی خورشید قرار گیرد.
▪ برای شارژ آن چه می بایست کرد؟
ماهی یک توشه بایستی روی آن نمک دریا مالید و آن گاه آن را منزه کرد.
● چه سنگی در معالجه نگرانی ها و در خطاها روحی به ما یاری می نماید؟
آزوریت - مالاکیت (Azurite - Malachite) که مثل سنگ قبلی حساس و آسیب پذیر میباشد و حفظ اش هم مثل آن میباشد را می بایست روی چاکرای پیشانی قرار بخشید. این سنگ بازدارنده نگرانی میشود و نوسانات خوی و خو را تعدیل می نماید. صبوری و نظم را به ما می‌آموزد، تقویت کننده مهره ها، عضله ها، عضله‌ها و غده تیموس که در تحت ترین بخش گردن قراردارد، میباشد. در دهن غم های کیسه صفرا، کبد، جراحت معده و معالجه در فرایند اول تأثیرات خیر و خوبی نشان داده و به واضح شدن پوست یاری می نماید.


برچسب: انگشتر فیروزه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۴:۲۴:۳۲ توسط:علی موضوع: نظرات (0)

خواص سنگ ها


خاصیت سنگ یودالیت سرزمین تانزانیا Eudialyte :


1. یودالیت باعث ارتقاء امواج آلفا و بتا مغزمی گردد.

2. امواج مغزی آلفا به ارتقاء خلاقیت یاری می نماید و موجب تحریک کردن و بسط تله پاتی میگردد.

3. این امواج بسیار دلگرم کننده میباشد و برای امداد به شما جهت شناختن مسیر معاش و کشف اتفاقات جدید موثر میباشد.

4. یودالیت و انگشتر فیروزه  یک سنگ حمایتی میباشد و به شما یاری می نماید تا متوجه گردید عامل شما برای حضور درین بازه چه می‌باشد.

5. یودالیت به شما امداد می نماید تا از روش قلب خویش ،انرژی را به معاش فیزیکی خویش ببرید تا انتخاب فرمائید به چه شکل یک معاش هدفمند ساخت‌و‌ساز نمایید.

6. این سنگ مظهر پرتو صورتی قلب و پرتوهای عمیق خیس قرمز رنگ چاکراهای ذیل میباشد و معنویت شمارا به وجود فیزیکی متصل می نماید.

7. درصورت افسردگی و یا این که مواجهه با وقت ها دشوار ،این سنگ به شما امداد می نماید احساسات بدبینانه را آزاد فرمایید.

8. یودالیت برای از در میان بردن استرس اثرگذار میباشد و به شما امداد می نماید که جایگاه بالایی از علاقه را شم فرمائید .

9. در صورتیکه بخواهید یک حالت را تغییر و تحول دهید یا این که ارتباط ای را به انتها برسانید، این سنگ جهت تصمیم گیری صحیح مصمم امداد میکند .

10. یودالیت منجر می‌گردد که احساسات ناامیدی را جایگزین نمایید و معاش آکنده از شعف و بی نقص را بپذیرید.


برچسب: انگشتر فیروزه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۰۴:۱۹ توسط:علی موضوع: نظرات (0)

سنگ زمرد

بعضا فرهنگها بر این باورند که زمرد قادر است هر سیرتکامل بیماری چشمی را مداوا نماید به اینصورت که زمرد را به مقطع یک شب در ظرفی محتوی آب قرار داده و روز آن‌گاه آن آب را روی دیده بپاشند.

در حالتی‌که زمرد را به معشوق کادو بدهید وی به شما نزدیکتر می‌شود

زمرد میان دو شخص پل می‌زند و با عشق و علاقه مرتعش می‌گردد و انرژی آزاد می نماید.

زمردو انگشتر فیروزه  انرژیهای منفی را دفع کرده و رویت کرد معنوی را تقویت می نماید. به پیشگویی آینده امداد می نماید.

زمرد در مراسم و اوراد برای رونق بخشیدن به کسب و فعالیت و به کار گیری میشود.

آنطور که جادوگران زبده می‌گویند، در صورتی زمرد با مس یا این که نقره یاروهمدم گردد، حاصل بهتری نتیجه ها می‌آید و در شرایطی که روی فلز عمل گردد، شهود و الهامات و پر‌نور بینی دارای اش را تقویت می نماید.


7- سنگ را زیر اشعه‌ی فرابنفش UV قرار دهید.

بسیاری از الماس‌ها(خیر تمامی آنها) زیر اشعه‌ی فرا بنفش یا نوروفروغ سیاه، "فلورسانس یا تشعشع ماهتابی آبی Blue Fluorscence‌" از خویش ساطع می‌کنند، بنابراین این شدت فروغ آبی، نشانگر حقیقی بودن الماس میباشد. عدم وجود فروغ و روشنایی آبی مؤید تقلبی بودن نیست بلکه امکان داراست که سنگ، الماسی بی‌کیفیت باشد. در شکل مشاهده‌ی فلورسانس سبز کم‌رنگ، زردرنگ یا طوسی زیر اشعه‌ی فرا بنفش ممکن میباشد سنگ مذکور مویسونایت باشد.


8- از میله‌ی مدرج به کار گیری کنید

سنگ‌های حقیقی حرارت را با گاز پخش می‌کنند و با میله‌ی مدرج گرم نمی‌شوند. انجام این کار حدود 30 ثانیه به ارتفاع می‌انجامد و اکثر اوقات به طور رایگان انجام می‌خواهد شد. در این طرز برخلاف دیگر شیوه‌ها به سنگ آسیبی نمی‌برسد.

9- الماس‌ها را زیر تابش اشعه‌ی X قرار دهید

الماس حقیقی در زیر اشعه‌ی X مشخص و معلوم نمی‌گردد. شیشه، کیوبیک زیرکونیا و کریستال‌ها همگی دارای ویژگی‌های Radiopaque می‌باشند در حالی‌که الماس‌ها Radiopaque نیستند.

10- برای بررسی الماس از لوپ به کار گیری کنید

الماس‌های حقیقی که از معادن استخراج می‌شوند اکثر وقت ها دارای ناخالصی‌هایی میباشند که به کمک لوپ قابل مشاهده می‌باشند. کیوبیک زیرکونیا فاقد هرگونه ناخالصی میباشد، به همین دلیل، الماس‌های آزمایشگاهی(که می‌بایستی بسیاری از آزمایشات را پشت رمز بگذارند) نیز دارای این ناخالصی‌ها نیستند.

11- الماس را باطن آب قرار دهید
الماس حقیقی در آب فرو می‌رود البته الماس تقلبی بر روی سطح آب شناور می‌ماند.

12- الماس را در دهانتان قرار دهید و نفس بکشید
در صورتی‌که به دوران 2 تا 4 ثانیه الماس به شرایط مات(شبیه به شیشه‌ی بخار گرفته) باقی بماند و پس از حیث کردن به آن به طور واضح درآید، این سنگ حقیقی میباشد. توجه داشته باشید که برخی زمان ها بدنه‌ی اصلی سنگ را از کوبیک زیرکونیا می‌سازند که الماس واقعی بر روی آن قرار داده می‌خواهد شد. در این شکل پاسخ این آزمایش بر روی چنین سنگی شبیه با الماس حقیقی خواهد بود.

 


برچسب: انگشتر فیروزه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۳:۳۶:۰۱ توسط:علی موضوع: نظرات (0)

سنگ قیمتی

سلنیت به عنوان سنگ قیمتی
خواص معدنی
سلنیت و انگشتر فیروزه نوعی گچ است ، یک ماده معدنی نرم با سختی 2 در مقیاس Mohs. ترکیب شیمیایی آن کلسیم دی هیدرات سولفات است و می تواند در بلورهای عظیم بسیاری از پاها ایجاد شود. این مربوط به آلاستر و گل رز است ، اما به سلنیوم مربوط نمی شود. این نام از نام یونانی ماه گرفته شده است. دارای ظاهری ناهموار (متشکل از خطوط موازی) و براق ابریشمی است. سلنیت معمولاً شفاف ، بی رنگ یا سفید است ، اگرچه گاهی اوقات می تواند از حضور سایر مواد معدنی رنگی سبک داشته باشد.

سلنیت می تواند شروع به حل شدن در آب کند ، بنابراین مهم است که هرگز آن را خیس نکنید.

سلنیت در جواهرات
از آنجا که سلنیت بسیار نرم است و می تواند در آب حل شود ، معمولاً به جز طرفداران کریستال جدی به جواهرات ساخته نمی شود. اگر لباس آن را به عنوان جواهرات می پوشید ، مراقب باشید که آن را در معرض عناصر قرار ندهید ، و شاید فقط آن را برای مدت زمانی کوتاه مانند مراسم بپوشید.

موارد استفاده: شهود و توانایی های روانی ، مراقبه ، تطهیر
رنگ: سنگهای قیمتی سفید

 

معدن فیروزه نیشابور
معدن فیروزه نیشابور خیر فقط مهم ترین معدن فیروزه مرزوبوم میباشد بلکه در سطح جهانی نیز به جهت کیفیت خوب آن از معروفیت خاصی برخوردار‌است. کوه‌های حیطه معدن فیروزه در نیشابور از آهک‌های نومولیت دار یاروهمدم با ماسه سنگ و اسلیت درست شده میباشد. این رسوبات دربردارنده ذخایر مختلف گچ و نمک می باشند که مثال‌هایی در درحال حاضر افتتاح میباشد. درین سنگ‌ها مواد آتشفشانی وابسته به عصر سنوزوئیک که سنگ مهم آن ها تراکیت‌های پورفیزی میباشد، نفوذ نموده است. طرز استخراج فیروزه از معدن فایده دریافت کردن از نحوه سوله و مبنا میباشد و از آن جا که رگه‌های فیروزه عمودی می باشند به مجبور استخراج به طور طبقه طبقه انجام می‌گردد. در کل معدن فیروزه نیشابور پنج ناحیه استخراجی مشتمل بر چاه آبدار، غار سبز، تونل رکوب، غار دم و غار زاک وجود دارااست و تا به امروز استخراج درین معدن تا عمق ۸۰ متر پیش رفته میباشد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


برچسب: انگشتر فیروزه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۶:۱۶:۴۴ توسط:علی موضوع: نظرات (0)

لابرادوریت


Rainforest Jasper به عنوان سنگهای قیمتی
Rainforest Jasper ریولیتی (سنگ آتشفشانی) با زمینه سبز قهوه ای است که با رنگ های دیگر مانند زرد ، قهوه ای و هلو مخلوط می شود. نامیدن آن را جاسم آور گمراه کننده است ، زیرا جاسپرها سنگهای رسوبی هستند ، نه آذرین (آتشفشانی) ، و به نظر می رسد یاس جنگلهای بارانی به دلیل شباهت های بصری با دیگر جاسپرها یاس خالص نامگذاری شده اند. از لحاظ ترکیبی ، بیشتر از کلکدونی به گرانیت شباهت دارد. در صنعت جواهرات ، همان سنگی را می بینید که به آنها "یاس جنگل" و "ریولایت جنگلهای بارانی" گفته می شود.

موارد استفاده: شادی ، تغذیه ، سلامت جسمی ، نشاط
نوع: جاسپر
رنگ: سنگهای قهوه ای ، سنگهای قیمتی سبز

 

معنی لابرادوریت
لابرادوریت  و انگشتر فیروزه توانایی های روانی مانند تله پاتی و نبوت را بیدار می کند. این تسلط بر خودآگاهی و آگاهی از لایه های مختلف واقعیت را در همان زمان. بنابراین این یک سنگ خوب برای کارهای shamanic است. در مورد معنی لابرادوریت + خواص درمانی ، فواید و موارد دیگر بیشتر بیاموزید. برای یافتن معانی سنگهای قیمتی و اطلاعات مربوط به ترمیم کریستال ، قدرت های سنگی و سنگ های چاکرا بازدید کنید. مقداری انرژی مثبت و لرزان دریافت کنید! #gemstones #crystals #crystalhealing # بیداد
خواص درمانی بلورهای لابرادوریت
اگر با کارت جادوگر تاروت آشنا هستید ، لابرادوریت نتیجه خوبی است. سحر و جادو با استفاده از انرژی ذهنی و معنوی برای تغییر آگاهی است. این شامل توانایی های روانی مانند تله پاتی و همبستگی ، الوهیت ، طرح ریزی آستر و ارتباط با موجودات روح است. اما این یک قلمرو است که مستلزم تسلط بر خود و مهار کردن از اهداف فرد است. این آرزو یا رویا نیست بلکه یک کار آگاهانه و متمرکز است. لابرادوریت در انجام این کار به شما کمک می کند.

لابرادوریت آگاهی از لایه های مختلف واقعیت را به طور هم زمان تسهیل می کند. بنابراین این یک سنگ خوب برای کارهای shamanic و کسانی است که با پرونده های Akashic کار می کنند. لابرادوریت یک کریستال محافظ برای انجام این کار ، نگه داشتن هاله شما قوی و مسدود کننده متجاوزان است. همچنین می تواند به شما در یادآوری تجربه های خود در هنگام سفر در قلمروهای دیگر کمک کند یا خاطرات گذشته زندگی را به خاطر بیاورد.

 


برچسب: انگشتر فیروزه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۲۰:۳۲ توسط:علی موضوع: نظرات (0)

آزمایش سنگ


آزمایش بر روی سنگ
پس از انتخاب یک سنگ بر اساس زیبایی شناسی ، مهمتر از اطمینان از ویژگی های بدنی لازم و دوام برای ماندن در شرایط کار برای مدت طولانی است. روش ثابت تصویب شده برای ساخت سنگ نیز بر نوع سنگ های انتخاب شده تأثیر می گذارد. خواص فیزیکی مانند چگالی ، مقاومت فشاری و تخلخل برای تعیین دوام آن اندازه گیری می شود.


در نظرات به ما بگویید که درباره این مفاهیم در این مقاله چه فکر می کنید!

برای دستیابی به حداکثر قدرت بهبودی سنگهای کریستالی و انگشتر فیروزه  ، توصیه می کنیم بهترین گوهر کریستالی مورد نیاز خود را در این لحظه انتخاب کنید. هنگام برداشتن کریستالهای شفابخش خود ، آن را سرنگون نکنید. درعوض ، بگذارید شهود شما انتخاب درستی داشته باشد. بر اساس رنگ ، شکل و اندازه آن ، کریستالی را که به سمت شما فرا می خواند یا احساس می کنید که بیشترین جذب خود را دارید ، انتخاب کنید وقتی در مورد قصد خود برای هر کریستال فکر می کنید ، توجه کنید که کدام یک از چشمان شما دراز است. برای تقویت اثرات کریستالهای شفابخش حتی بیشتر ، می توانید برای ترکیب قدرتمندی از ارتعاشات درمانی ، آنها را با کریستال های دیگر جفت کنید.

قدرت سنگهای قیمتی
در Energy Muse ، سنگهای قیمتی و کریستال های ما دارای خواص درمانی هستند که به تعادل بدن ، ذهن و روح کمک می کنند. کریستالهای شفابخش و سنگهای قیمتی هزاران سال توسط تمدنهای باستان مورد استفاده قرار گرفته اند. مصری ها ، آزتک ها و دیگران آنها را در جواهرات ، لوازم آرایشی ، مجسمه های تزئینی ، آمپول ها و موارد دیگر ترکیب می کردند - گواهی بر توانایی قدرتمندشان در رهایی از انسداد روحی ، جسمی و روحی.

بدن ما و کریستالهای شفابخش دارای ارتعاشات پرانرژی هستند و همین امر باعث می شود که ما به طور طبیعی نسبت به لرزش سنگهای قیمتی پذیرایی شویم زیرا آنها می توانند ارتعاشات خودمان را با آنها همسو کنند. به همین دلیل است که کریستالهای شفابخش و سنگهای قیمتی هنگامی که مستقیما روی بدن شما قرار می گیرند ، دارای اثر ارتعاش قدرتمندی هستند. این انرژی از بلور به سمت شما می چرخد ​​و این باعث می شود جریان آزاد انرژی در بدن تسهیل شود.

 


برچسب: انگشتر فیروزه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۰۶:۰۲ توسط:علی موضوع: نظرات (0)

یاقوت


یک یاقوت تراش‌خورده
یاقوت دسته سرخ‌رنگ و متبلور کوراندوم میباشد که بعداز الماس طاقت فرسا‌ترین کانی‌ها محسوب میشود. کوراندوم از کانی‌های سنگ‌های آذرین میباشد و نوعی آلومین (اکسید آلومینیوم) به حساب می‌آید که ممکن میباشد دربردارنده مقدار مقداری ناخالصی از عناصری همچون تیتانیوم، مس، منگنز، کروم و آهن باشد. وجود این ناخالصی‌ها سبب تولید رنگ‌های متعدد مانند آبی رنگ، زردرنگ، بنفش، صورتی، نارنجی رنگ، و سرخ در کوراندوم می گردد. کوراندوم‌هایی که رنگی به‌جز سرخ و صورتی داشته باشند یاقوت کبود نامیده میشوند و کوراندوم‌های سرخ‌رنگ و صورتی با اسم یاقوت سرخ شناخته می شوند.

اضافه یاقوت وانگشتر فیروزه عالم در کشورهای میانمار، خصوصی‌لانکا، کنیا، ماداگاسکار و تایلند قراردارد و مرغوبترین آنان در دره موگوک در میانمار یافت میگردد.

ریشهٔ آخری این کلمه و واژه از یونانی باستان hyakinthos میباشد که یک توشه از عربی به طور «یاقوت» و یک توشه از فارسی وسط به طور «یاکَند» وارد فارسی شده‌است. خویش لهجه یونانی این واژه و کلمه را از یکی‌از گویش‌های دیرین غیر هندواروپایی مدیترانه‌ای به وام گرفته که اصل آن مشخص و معلوم وجود ندارد.[۱]

اعتقاد و باور پیشینیان
بر اساس اعتقادوباور و پیشینیان کلیه گوهرها در حریق می‌گدازد بجز یاقوت رُمّانی. محمد بن محمود همدانی در کتاب شگفتی‌ها‌طومار در رابطه یاقوت می گوید:

«طبع او گرم و کم آب میباشد، به سکو رابع. کسی که با خویش دارااست از طاعون ایمن بُوَد. یاقوت از زر و سرب سنگی‌خیس بُوَد. معدن او کوه رُهون میباشد به سَرَندیب(سریلانکا) که انسان به آن فروآمد، و میان دریاست. هر کس یاقوت با خویش داراست، خون در بدن او صافی نماید و از خُمود و سکته و صرع ایمن بود.»


برچسب: انگشتر فیروزه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۳۶:۰۷ توسط:علی موضوع: نظرات (0)

فیروزه نیشابور


فیروزه نیشابور، یگانه سنگ اصیل و مرغوب دنیا
مشهد- ایرنا- در دل کوه و بعد از گذر از تونل های بدون نور و پیچ در پیچ که طول آن ها به دو متر هم نمیرسد رگه هایی به رنگ سبز- آبی‌رنگ در دل سنگهای نشسته بر دیواره ها دیده را خیره می نماید. اینجا منزل اصیل ترین و مرغوب ترین سنگ عالم یعنی فیروزه در نیشابور میباشد.

نیشابور را به اسم سنگ قیمتی اش یعنی انگشتر فیروزه می شناسند شهرت این سنگ به دورترین نقاط عالم رسیده میباشد و آن ها که دل در گرو زیورآلات و سنگ‌های قیمتی دارا هستند حتی جمهوری اسلامی ایران را به اسم فیروزه میشناسند.

می گویند دیرین ترین معدن فیروزه دنیا در دل همین کوه قرار گرفته میباشد معدنی که بعد از هفت هزار سال هنوز متروکه نشده و فیروزه اش همچنان در مقابل مشاهده کرد معدن کاران عرض‌اندام می‌نماید.

هرچند معدن فیروزه را به اسم شهرستان نیشابور می شناسند البته بعد از وسیع شدن شهرهای حریم نیشابور و تکوین شهرستان فیروزه با مرکزیت شهر فیروزه، هم در حال حاضر معدن نیز از محدوده شهرستان نیشابور بیرون گردیده و جز تقسیمات ناحیه‌ای شهرستان فیروزه قرار گرفته میباشد.

فیروزه یکی‌از شهرستان‌های نصفه شمالی استان خراسان رضوی میباشد. این شهرستان از شمال و شرق به نصیب مرکزی شهرستان نیشابور، از جنوب به نصیب در بین جلگه نیشابور، از شمال غربی به نصیب سرولایت نیشابور و از غرب به نصیب‌های مرکزی و مشکان شهرستان خوشاب و قسمت مرکزی شهرستان سبزوار محدود می‌گردد.

راس این شهرستان، شهر فیروزه میباشد که در ۲۰ کیلومتری شمال غرب شهر نیشابور و ۱۴۵ کیلومتری غرب شهر مشهد واقع میباشد و معدن نام دار فیروزه نیز در همین شهر قراردارد.

هم اکنون مسئولیت این معدن برعهده یک کمپانی تعاونی میباشد که سهامداران آن خویش روستاییان و ساکنان شهر فیروزه میباشند که علاوه بر فایده مند شدن از بهره استخراج مواد معدنی خویش نیز درین معدن درگیر کار می باشند.

ورودی معدن عیناً مانند ورودی غار میباشد، در بدو ورود باد‌ملایم خنکی که ناشی از گذر سفره آب زیرزمینی معدن میباشد روح بشر را جدید می‌نماید و در دو طرف تونل، نهری از آب روان میباشد که به زلالی و گوارایی آب چشمه میباشد.

در گذر از معدن، طول تونل‌ها معدود و زیاد میگردد، به گونه ای که در بعضا نقاط ناگزیر از خم کردن رمز خویش هستی، سراسر تونل سیم کشی برق گردیده و به مسافت هر ۱۰۰ متر، لامپی پر‌نور میباشد.

بعداز طی حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ متر از هر تونل، در چپ یا این که راست آن تونل دیگری تاسیس شده است که انتهای آن هم به تونل دیگری میرسد و در نقطه‌ای که پر‌نور‌خیس از دیگر نقاط میباشد می توانی رگه‌های فیروزه را بر دیواره‌های تونل ببینی.

در انتهای یکی تونل‌ها کارگران با مته‌هایی در مشت درگیر کندن جداره دیواره و غیروابسته کردن سنگ‌های فیروزه میباشند. سنگ‌ها رطوبت زده و بسیار قابل انعطاف می‌باشند به طوری که میتوانی آن‌ها را در چنگ با اندک فشاری خرد کنی البته وصال به سنگ فیروزه باطن آن به راحتی مستقل شدن پوسته بیرونی وجود ندارد.

در شهر فیروزه فروشگاه‌های زیادی برای تراش سنگ فیروزه و فروش آن وجود داراست که برخی هم محلی بعد از خرید سنگ استخراجی معدن آنان‌را با دستگاه تراشیده و به گردشگران میفروشند و از این روش کسب و کاری برای خویش به راه و روش انداخته اند.

امروز به یاروهمدم عده ای از خبرنگاران به بازدید از معدن فیروزه رفتیم و با مسئول کمپانی تعاونی آنکه خویش شخصی کارشناس در حوزه معدن بود به دعوا نشستیم.

 


برچسب: انگشتر فیروزه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۱۴:۵۲ توسط:علی موضوع: نظرات (0)

سنگ کوارتز


- خاصیت سنگ ها

کوارتز لیمویی

سنگ کوارتز لیمویی که طلاییِ سبز هم خوانده می­گردد، یک گونۀ قشنگ از کوارتز رنگ زرد میباشد که سایه ای ­از سبز هم در خویش دارااست و معمولا در برزیل یافت می ­گردد. این سنگ، قوۀ خلاقیت و شکوفایی را در شخص تقویت می­ نماید.

رنگ زرد تحت عنوان یک انرژی رنگی، نشان از خلاقیت، سازماندهی، خوش ­بینی و رفاه داراست. مدیتیشن با کوارتز لیمویی، تمرکز بر روی هدف ها را با دیده ­اندازی واضح و پر‌نور بهبود می‌بخشد و آیندۀ شمارا به عبارتی ­طور می سازد که می­ خواهید باشد!

saye2 - خاصیت سنگ ها
عقیق سلیمانی

سنگ عقیق سلیمانی
اجبار، اقتدار
استقامت
پایداری
مقاومت
ماندگاری
سرسختی
استحکام
دوام
شجاعت و در دست گرفتن نفس را تقویت می ­نماید.
properties of rocks 02 - خاصیت سنگ ها
saye2 - خاصیت سنگ ها
properties of rocks c2 1 - خاصیت سنگ ها
اوپال (دیده گربه)

سنگ اوپال توان شما برای­ ذکر چیزی که در قلبتان می‌باشد را افزایش می ­دهد.

این سنگ، به غلبه بر شغل های مضری که انجام می ­دهید، یاری می­ نماید.

برقراری رابطه کار کشته با دریا و موجودات دریایی (دلفین ­ها، پری­ های دریایی و …) نیز از سایر خصوصیت­ های این سنگ به شمار می­ رود.

saye2 - خاصیت سنگ ها
زبرجد

سنگ زبرجد راحتی، متانت، شکوفایی، پرورش، آزاداندیشی، سالم، گنج، خواب، نیرو، بضاعت و توان بهبودی، آسودگی و نگرش را در شخص تقویت می­ نماید و الهام ­نصیب شفا، تجدید حیات، پالودگی، میلاد مجدد و پرورش میباشد.

properties of rocks 8z - خاصیت سنگ ها
saye2 - خاصیت سنگ ها
properties of rocks sz - خاصیت سنگ ها
مروارید

مروارید، تقویت­ کنندۀ خلوص، صداقت، معصومیت و یکپارچگی، تمرکز، مدیتیشن، وقار، وقار و خرد میباشد.

saye2 - خاصیت سنگ ها
خاصیت سنگ کوارتز رُزی

ارتباط­ ای که آمیتیسیت با روح داراست، کوارتز رزی با قلب دارااست. با داشتن این سنگ، احساسی زیرا پذیرش نفس، علاقه به خویشتن و سپاس از خویش، در وجودتان سرازیر می‌گردد. کوارتز رزی می­ تواند هر نوع عشقی را تقویت نماید: ” علاقه به خویش، علاقه مادری، محافظت از سایر افراد، بخشندگی، عشق و علاقه افلاطونی، عشق و علاقه احساساتی و … “. این سنگ، قلب­ هایمان را فراخ می­ نماید و ملایمت، متانت و متانت را در وجودمان تقویت می سازد. کوارتز رُزی، عفو و بخشش و حق دهی را یادگرفتن می­ دهد، علاقه فارغ از قیدوشرط را متجلی می سازد و امداد می­ نماید که علاقه مثبت، موقر و سوای قضاوت را به معاش خویش جذب کنیم.

properties of rocks 12 - خاصیت سنگ ها
saye2 - خاصیت سنگ ها
properties of rocks 002 1 - خاصیت سنگ ها
خاصیت سنگ پیریت (برنجه)

زمانی بخواهید از عادات بد خلاص گردید و آن‌ها را با عادات خوب جایگزین فرمائید، اقتدار این تغییر و تحول را در شما بهبود میبخشد. این سنگ برای رویش عادات سالمیِ خوب، بسیار اثر گذار میباشد. حین اندیشه کردن به درس­ های خویش یا این که عادات خوب، یک سنگ پیریت در هر دست داشته باشید تا انرژی مضاعفی به شما بخشیده خواهد شد. پیریت یک کانی میباشد که معمولا تحت عنوان سنگ قیمتی استعمال نمی ­خواهد شد و آن را «طلای ابلهان» می­ نامند.

پیریت و انگشتر فیروزه  سنگی ایده ­آل برای دانشجوهاست؛ چون به تمرکزشان امداد می­ نماید؛ مخصوصا در شرایطی‌که دانشجوی هنر، ریاضی یا این که علم ها اساس باشید! این سنگ برای توسعۀ مهارت­ های ما یحتاج در معماری هم موءثر میباشد.

 


برچسب: انگشتر فیروزه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۵۰:۰۲ توسط:علی موضوع: نظرات (0)