مرجع مقالات رسمی سنگ و جواهر مرجع مقالات رسمی سنگ و جواهر .

مرجع مقالات رسمی سنگ و جواهر

معرفی تولیدات گروه صنعتی حفاظ سازه


استفاده از حفاظ پنجره و یا نرده آهنی پنجره، نقش زیادی در تامین امنیت ساختمان های اداری و مسکونی دارد. بسیاری از ساختمان ها در موقعیتی قرار گرفته اند که پنجره های آن ها از بیرون قابل دسترس است و ساکنان آن ها مواقعی که در خانه حضور ندارند، نگران امنیت منزل خود می باشند که با به کار بستن حفاظ پنجره و سایر وسایل امنیتی مانند درب آکاردئونی، حفاظ آهنی روی دیوار و ... می توانید با خیال راحت از منزل خود خارج شوید.

قبل از انتخاب و خرید حفاظ پنجره باید با انواع و ویژگی های هر کدام از آن ها آشنایی داشته باشید که در این مقاله به معرفی آن ها می پردازیم.


انواع حفاظ پنجره

حفاظ پنجره مدرن، بهترین انتخاب برای ساختمان های نوساز و جدید می باشد. اگر شما برای ساختمان جدید خود یک حفاظ پنجره معمولی انتخاب کنید، در واقع از زیبایی و جلوه نمای ساختمان خود کاسته اید و با وجود هزینه های زیادی که صرف نمای ساختمان کرده اید، جذابیت لازم را در آن نمی بینید.

 

نرده شاخ گوزنی

 

شما می توانید حفاظ پنجره مدرن را با توجه به مدل و نوع پنجره خود تهیه نمایید و انتخاب منحصر به فردی داشته باشید.

حفاظ پنجره فرفورژه و حفاظ پنجره مدرن، شباهت های فراوانی با یکدیگر دارند و تنها تفاوت آن ها در جزئیات می باشد که آن هم توسط سازندگان با تجربه و متخصص قابل تشخیص است. در طرح ها و شکل های حفاظ پنجره فرفورژه، تنوع زیادی وجود دارد که با کمک سازنده ای که تجربیات کافی داشته باشد می توانید مدلی جذاب و زیبا را از میان آن ها داشته باشید.

حفاظ پنجره ثابت، حفاظی است که سالیان سال در ساختمان ها و پنجره های زیادی مورد استفاده قرار گرفته و محافظ ایده آلی به شمار می آید.

ساخت و نصب حفاظ پنجره ثابت ساده تر از سایر انواع حفاظ پنجره می باشد و به همین دلیل قیمت مناسب تری دارد. موقع نصب این نوع حفاظ باید اصولی را رعایت کرد که در صورت عدم رعایت، امنیت لازم را به پنجره شما نخواهد داد.

حفاظ پنجره متحرک یا تاشو در قسمت ورودی خانه نصب می شود. مهم ترین مزیت حفاظ پنجره متحرک این است که در مواقعی که اجازه و امکان نصب انواع دیگر حفاظ پنجره در نمای ساختمان وجود ندارد، می توان به راحتی از این نوع حفاظ استفاده کرد.


نکته اصلی در داشتن حفاظ پنجره متحرک این است که باید یادتان باشد که آن را موقع خروج از منزل ببندید.

در غیر این صورت انگار حفاظی برای پنجره شما وجود ندارد.

قیمت نهایی حفاظ پنجره به عوامل متعددی مانند میزان آهن به کار رفته در آن، مدل نرده پنجره و هزینه ساخت و نصب آن بستگی دارد.

برای کاهش هزینه حفاظ پنجره می توان از نمونه کارهای قبلی و یا طرح های آماده استفاده کرد.

رعایت فاصله مناسب و استاندارد میان میله های افقی و عمودی در حفاظ پنجره، قیمت آن را تا حد زیادی کاهش می دهد.


معرفی درب آکاردئونی

درب آکاردئونی از دیگر وسایل ضروری برای تامین حفاظت و امنیت خانه می باشد که در واقع مانند یک دزدگیر عمل می کند. ویژگی اصلی درب آکاردئونی، داشتن قفلی است که با هر کلیدی باز نمی شود، فقط یک کلید دارد و حتی کلید ساز هم برای باز کردن آن باید کلید اصلی را داشته باشد.

 

 

میله های درب آکاردئونی باید از استحکام کافی برخوردار باشد و با هر فشار و ضربه ای به راحتی نشکند.

شما باید خانه و آپارتمان خود را مانند یک گاو صندوق بدانید و امنیت را در آن هر چه بیشتر برقرار نمایید.

درب آکاردئونی هم ظاهر جذابی به خانه شما می دهد و هم هیچ راهی برای ورود به ساختمان شما باقی نمی گذارد. 

قیمت نصب و ساخت درب آکاردئونی نسبت به مزیت های بی شمار آن بسیار مناسب است و مانند یک سرمایه گذاری بلند مدت برای تامین امنیت ساختمان شما می باشد. 

ویژگی دیگر درب های آکاردئونی این است که فضای کمتری را نسبت به دیگر انواع درب ها اشغال می کند و به همین دلیل علاوه بر مناطق مسکونی و تجاری برای انباری ها و مغازه ها هم مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده از قفل های مخفی و تعداد حلقه های قفل بیشتر در بدنه درب آکاردئونی، امنیت آن را افزایش می دهد.

درب آکاردئونی از دو گل تا پنج گل وجود دارد که نوع سه گل بهترین مدل این نوع درب می باشد.

منظور از گل، تعداد مشبک های به کار رفته در درب آکاردئونی می باشد.


معرفی حفاظ آهنی روی دیوار

علاوه بر درب و پنجره، دیوارهای خانه هم مخصوصا خانه های ویلایی که دارای دیوارهای کوتاه هستند، به حفاظ نیاز دارند. 

حفاظ آهنی روی دیوار با افزایش ارتفاع دیوار، امکان ورود به داخل ساختمان را به حداقل می رساند.

حفاظ شاخ گوزنی، حفاظ بوته ای، حفاظ لیلیوم و حفاظ نخل مرداب از انواع مدرن و زیبای حفاظ دیوار هستند که جایگزین حفاظ های نیزه ای و یا سیم خاردارهای گذشته شده اند.

حفاظ شاخ گوزنی و حفاظ بوته ای در کنار تامین امنیت کامل، قیمت مناسب تری دارند. اما حفاظ هایی مانند حفاظ لیلیوم به دلیل زیبایی بصری و طراحی فوق العاده ای که دارند نسبتا گران تر هستند.

در ادامه، قیمت حفاظ شاخ گوزنی را به دلیل کاربرد و صرفه جویی بیشتر در هزینه ها بررسی می کنیم.

 

قیمت حفاظ شاخ گوزنی

قیمت حفاظ شاخ گوزنی به عواملی مانند ضخامت میلگرد های به کار رفته در آن، ارتفاع حفاظ، تراکم ردیف ها و نوع جوشکاری و رنگ کاری حفاظ بستگی دارد.

با افزایش ارتفاع حفاظ شاخ گوزنی قیمت آن هم افزایش می یابد که در ارتفاع های مختلفی مانند یک متر تا یک و نیم متر و 90 سانتی متر تا 120 سانتی متر ساخته می شود. اما خریدار می تواند با توجه به بودجه، نیاز و محدودیت های ساختمان خود ارتفاع های متغیری از 40 سانتی متر تا 200 سانتی متر هم سفارش دهد.


به تعداد ردیف های به کار رفته در طول یک متر از حفاظ شاخ گوزنی، تراکم گفته می شود. بدیهی است که هر چه تراکم بالاتر باشد فضای خالی کمتری در حفاظ شاخ گوزنی دیده می شود و امنیت و قیمت حفاظ بیشتر می شود.

توجه داشته باشید که سودجویان در بحث تراکم بیشترین کم فروشی را دارند و با کم کردن وزن حفاظ و تغییراتی در شکل ظاهری و یا استفاده از میلگردهای نازک و رنگ بی کیفیت، حفاظی با قیمت پایین تر و امنیت ضعیف تر به خریدار می فروشند.

 در حفاظ شاخ گوزنی، دو نوع جوشکاری با گاز دی اکسید کربن و جوشکاری الکترود وجود دارد.

جوشکاری تحت گاز دی اکسید کربن، مانع نفوذ هوا به نقطه جوش می شود و اتصال محکم تری در بین قطعات  خواهیم داشت.

جوشکاری الکترود، اتصال ضعیف تر و قیمت پایین تری نسبت به جوشکاری با گاز دی اکسید کربن دارد.

برای رنگ کاری حفاظ روی دیوار، دو نوع رنگ مایع و رنگ کوره ای الکترو استاتیک به کار می رود.

رنگ کوره ای الکترواستاتیک به دلایلی مانند ماندگاری و مقاومت بالا در مقابل سرما و گرما، استفاده از رنگ پودری، نیاز به کوره پخت رنگ و زمان رنگ آمیزی بیشتر، قیمت بالاتری دارد.

 

معرفی سر درب

استفاده از سر درب، جلوه و زیبایی بیشتری به نمای ورودی ساختمان شما می دهد و در بعضی مدل ها نقش یک حفاظ ایمن را هم ایفا می کند.

سر درب مدرن، سر درب سنتی و کلاسیک و سر درب لاکچری از انواع سر درب ها می باشد که با توجه به نمای ساختمان خود می توانید آن ها را انتخاب کنید.

از مزایای استفاده از سر درب، پوشش کامل درب و ستون های درب و جلوگیری از کثیف شدن آن ها و

استفاده از آن به عنوان یک سقف کاذب برای محافظت از درب در مقابل عوامل جوی  می باشد.

منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۰۸:۵۱ توسط:علی موضوع: نظرات (0)

تبادل و افزایش بازدید رایگان سیستماتیک

تبادل و افزایش بازدید رایگان در سامانه شیک رنک

 

با ارسال بازدید به روشهای گوناگون و استاندارد موجود به گونه ای که در بهبود رتبه سایت شما تاثیر شگرفی خواهد داشت و همچنین کسب امتیاز به ازای بازدید از سایت ها می باشد به گونه ای که در ازای بارگذاری سایت دیگر کاربران با توجه به زمان تعریف شده، میتوانید به صورت 24 ساعته کسب امتیاز کنید و امتیاز کسب شده را به سایت خود اختصاص داده تا سایت شما برای دیگر کاربران نمایش داده شود.

 

برای ثبت نام با کلیک روی لینک زیر تمامی فیلدهارو پر کنید و وارد پنل کاربری خود شوید.
https://www.chicrank.com/register.php

 

در این سامانه به دو روش میتونید بازدید سایت خود را افزایش بدید .

1- به تعداد دلخواه برای سایت خود بازدید خریداری کنید

2- با کسب امتیاز رایگان بازدید به سایت خود اختصاص دهید، برای این کار از قسمت منوی مدیریت بخش دریافت امتیاز و بازدید شروع کسب امتیاز و درآمد خدماتی رو بزنید


در این سیستم نیازی به فعالیت خاصی نیست و فقط کافیست روزانه به پنل کاربری خود مراجعه کرده و با کلیک بر روی شروع کسب امتیاز، اقدام به کسب امتیاز نمائید و در نهایت به تعداد امتیاز هایتان بازدید سایتتان را افزایش دهید.

در حال حاضر این سامانه با توجه به سیستم های موجود در اینترنت، بهترین روش افزایش بازدید و بهیود رتبه الکسا خواهد بود، نه مزاحمتی برای سایت یا وبلاگ شما خواهد بود که پاپ آپی باز شود و نه کدی را باید در وب سایت خود قرار دهید! هم میتوانید بازدید کنید و بازدید بگیرید هم میتوانید با کمترین هزینه ممکن بیشترین بازدید را خریداری کنید و سیستم برای شما بازدید ارسال خواهد کرد.


از این سامانه برای افزایش بازدید وبلاگ، سایت یا فروشگاه های خودتون می توانید استفاده کنید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۴۱:۰۷ توسط:علی موضوع: نظرات (0)

افزایش ورودی گوگل پلکانی

مژده سامانه شیک رنک به سئو کاران :
 
خرسندیم بار دگر با آغاز پکیجی جدید و کاربردی به نیاز های روز سئو کاران پاسخ مثبت دهیم .
 
سرویس جدید و کامل و کاربردی دیگر از مجموعه شیک رنک برای اولین بار در تیرماه 99 معرفی میگردد پکیج فوق عبارت است از : پکیج ورودی گوگل ترکیبی و پلکانی این سرویس کاربردی کامل و جدید تیم شیک رنک جهت بهرمندی مدیران سایت ها به خدمات سامانه شیک رنک اضافه و هم اکنون در لینک موجود در انتهای همین مطلب قابل مشاهده می باشد .
 
ورودی گوگل ترکیبی و پلکانی همانطور که از اسم آن پیداست ترکیبی از انواع مختلف ورودی گوگل از جمله : ورودی گوگل با IP های ایرانی و خارجی - ورودی گوگل از انواع دیوایس ها و سیستم عامل های مختلف مانند موبایل و دسکتاپ و.. می باشد .
 
و قابلیت های حرفه ای یعنی پلکانی در ورودی گوگل
در پکیج های 30 روزه ورودی گوگل ترکیبی و پلکانی بلفرض مثال (پکیج شماره 2 با 6,000 ورودی گوگل) را انتخاب کرده باشید پکیج در 3 مرحله 10 روزه زیر تقسیم و اجرا می شود .
 
1000 ورودی گوگل در مرحله اول
10 روز اول روزانه 100 ورودی گوگل روزانه به سایت ارسال می گردد .
 
2000 ورودی گوگل در مرحله دوم :
10 روز دوم روزانه 200 ورودی گوگل روزانه به سایت ارسال می گردد .
 
3000 ورودی گوگل در مرحله سوم :
10 روز سوم روزانه 300 ورودی گوگل روزانه به سایت ارسال می گردد .
 
مهم ترین ویژگی هایی که پکیج ورودی گوگل ترکیبی و پلکانی را متمایز کرده است:
 
- واکنش انسانی و کاملا طبیعی IP ها در سایت
واکنش انسانی از جمله کلیک در سایت و بازدید از صفحات داخلی و تایم.. طبیعی بودن IP ها ورودی گوگل در این پکیج را متمایز نموده است .
 
- تایم متغیر زمان ماندگاری حداقل 150 ثانیه هر IP و ترافیک ارسالی در سایت
حداقل زمان بازدید هر یوزر و IP از سایت 150 ثانیه و حداکثر 200 ثانیه متغیر می باشد
 
- قابلیت پلکانی و عدم ریسک های منفی برای سایت
در برخی مواقع دریافت ناگهانی ترافیک نتیجه عکس برای برخی از سایت ها دارد در این پکیج با توجه به قابلیت ارسال ترافیک بصورت پلکانی (پله به پله) هیچ گونه ریسکی برای هیچ سایتی ندارد.
 
- ترکیبی و یونیک بودن IP ها و ترافیک ارسالی
ترکیبی و یونیک بودن نوع IP ها و تکراری نبودن آنها - حتی تکراری نبودن دیواس IP ها و سیستم عامل (اندروید - دسکتاپ و...) - متفاوت بودن مرورگر IP ها (فایرفاکس- کروم و...) - متغیر بودن موقعیت جغرافیایی متفاوت IP ها (ایرانی - خارجی) به طبیعی بودن و کیفیت و بازدهی ورودی گوگل و حتی افزایش اعتبار و شهرت URL از تمایز مهم آنهاست .
 
- تایم هوشمند ارسال ها و تقسیم کلیه ترافیک در 24 ساعت شبانه روز
ارسال ناگهانی و یکجا ترافیک خریداری شده علاوه بر فشار سروری و مصرف زیاد پهنای باند باعث افت ناگهانی رتبه گوگل سایت و رنک الکسا و حذف ایندکس های گوگل در برخی از سایت ها خواهد شد برای جلوگیری و پیشگیری احتمالی در این پکیج کلیه ترافیک را در 24 ساعت شبانه روز تقسیم کرده ایم .
 
پکیج ورودی گوگل ترکیبی و پلکانی قابلیت هایی تقریبا مشابه ای نسبت به ترافیک دریافتی از تبلیغات گوگل ادوردز دارند این نوع ورودی گوگل همانطور که کیفیت بالاتری در مقایسه با دیگر پکیج های ورودی گوگل دارند قیمت بالاتری نیز نسبت به سایر پکیج های ورودی های گوگل دارند .
 
سایر مزایای بارز خرید ورودی گوگل پلکانی را در لینک سفارش زیر مشاهده بفرمایید :

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ شهریور ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۲۳:۳۹ توسط:علی موضوع: نظرات (0)

الماس سیاه زیبا

وسیع ترین الماس سیاه در عالم
اصلی ترین سنگ ناپخته الماس سیاه

 مطرح ترین راف کربونادو و الماس سیاه  و انگشتر فیروزه به نام سرجیو “Sergio” با وزنی متساوی 3167 قیراط میباشد. این سنگ در سال 1895 در باهیا برزیل یافت گردیده که در غایت با ارزش 6400 پوند به یک لندن نشین فروخته شد. قیمتش برای آن موقع نیز ارزان میباشد خیر؟ این مطرح ترین الماس سیاه میباشد اما گران بها ترین الماس عالم وجود ندارد.

الماس سیاه اورلو
در تصویر بالا یکی‌از الماس های سیاه طبیعی دارای شهرت با اسم The Black” “Orlov رو می‌بینید که از هند میباشد و تنها 67.5 قیراط بوده و بیشتر 2 میلیون دلار بها دارااست. این الماس که که نام “دیده براما (خدای هندی)” را به یدک می کشد در واقعیت از یک الماس نپخته 198 قیراطی تراشیده شده‌است.

در اوایل قرن 19 میلادی این سنگ در دیده بت خدای براما بوده که آن را کنده و دزدیده اند. بعداز تراش این الماس یک سری مالک مانند دو پرنسس روسی داشته که یکی‌از آن ها با اسم Nadia Vygin-Orlov بوده و اسم فامیلی خویش را روی این الماس نهاده میباشد.

مطرح ترین الماس سیاه تراشیده گردیده
مطرح ترین الماس سیاه تراشیده شدهاین الماس با اسم The Spirit of de Grisogono رکورددار وسیع ترین الماس سیاه تراشیده شده‌است که با وزنی هم اندازه 312.24 قیراط از سنگ ناپخته 587 قیراطی تراشیده شده‌است. این سنگ که غرب آفریقای اواسط بدست آمده میباشد در غایت بوسیله یک ماهرترین جواهرساز عالم به اسم “Grisogono” به مدل امپراتوری مغول هندی تراشیده شده‌است. رکاب آن از کالا طلای سپید با 702 عدد الماس ریز هم اندازه 37 قیراط سوار و مزین شده‌است.

یکی اصلی ترین الماس های سیاه
Daniel Paillasseur مالک این الماس سیاه می گوید وقتی که اولی توشه آن را دیدم می دانستم محصول اینجانب میباشد!
ولی الماس سیاه دیگری نیز وجود داراست که ولی در برگه اصلی ترین الماس های دنیا پیش از این توضیح داده ایم. این الماس با اسم Korloff Noir با وزن 88 قیراط میباشد که پیش از تراش 421 قیراط بوده میباشد. اسم خویش را از خانواده سلطنتی روسی Korloff -Sapojnikoff به ارث برده میباشد که صاحب و مالک آن بوده اند. در سال 1978 یک جواهرساز فرانسوی آن را خریداری کرد و اکنون نزد شرکت Korloff بوده که آن را 37 میلیون دلار بیمه کرده اند!

 


برچسب: انگشتر فیروزه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ شهریور ۱۳۹۹ساعت: ۰۴:۵۹:۳۵ توسط:علی موضوع: نظرات (0)

سنگ توپاز

نگین سنگ توپاز
نگین سنگ توپاز
خاصیت درمانی توپاز :
توپاز در معالجه بیماری های کبدی و پوستی تاثیر قابل توجهی داراست و تمامی ها را تقویت و تهیه می نماید. در معالجه دردهای حیطه ردیف فقرات موءثر هست. این سنگ تاثیر فوق العاده خیر در معالجه نادر اشتهایی یا این که پراشتهایی دیوانه داراست.

این سنگ و انگشتر فیروزه در معالجه سردردهایی که منشاء عصبی و استرسی دارا هستند (نظیر میگرن) یاری فراوانی می نماید.

از سایر خاصیت در مانی آن می قدرت اعلام کرد:

در جراحت ها به نوسازی بافت یاری می نماید.

امداد به هضم طعام و رفع اختلالات سیستم گوارش

تقویت روان

تهیه و تنظیم سوخت و ساز تن

برای کاهش التهاب ، اندوه و درد و ورم مفاصل

توپاز برای معالجه عفونت ، ناشنوایی ، گواتر، خون‌ریزی ، نقرس ، خطاها گردش خون نیز موءثر میباشد.

توپاز برای معالجه افسردگی بسیار موثر میباشد

برای عده ای که از عصبانیت و تنش مشقت می‌برند کاربرد وسیعی داراست

بهبود بصیرت

افزایش سطح تندرست در سیستم غددی تن

توپاز زرد رنگ جهت تجدید بنا ساختارهای سلولی میباشد

سنگ توپاز آبی‌رنگ،صدا را تقویت میکند وبرای التهاب گلو و رفع گرفتگی صدا موثراست، اعصاب و روان را تقویت و افسردگی را معالجه میکند. خنک کننده و آهسته کننده، رفع سردرد های عصبی وتقویت انرژی خلق و خوی میباشد.

سنگ ماه میلاد:
توپاز سنگ متولدین آبان و آذر هست.

توپاز نارنجی رنگ
توپاز نارنجی رنگ
مراقبت و شارژ توپاز:
جواهر لاکچری:معاند شماره یک توپاز ،اسید سولفوریک میباشد که منجر تخریب آن می‌گردد. برای نگهداری این سنگ از نگه داشتن این سنگ در کنار مواد شیمیایی به خصوص اسید ها خودداری گردد.توپاز نباید در قبال حرارت قرار گیرد و آیتم اصابت ضربه واقع خواهد شد.پس بهتر میباشد توپاز در گوشواره و گردن آویز و دستبند استعمال شود.

منابع جهت مطالعه ی بیشتر:
کتاب گوهر های شگفت انگیز دنیا پزشک داریوش ادیب

بعد از ظهر جواهرات، محمد عربشاهی

کتاب گوهر شناسی پزشک بهزاد حاج علیلو

 


برچسب: انگشتر فیروزه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۷:۰۸:۰۸ توسط:علی موضوع: نظرات (0)

فیروزه اصل

تشخیص سنگ فیروزه اصل از جعل
برای محافظت از سنگ فیروزه موارد ذیل را رعایت نمایید:
از شستن فیروزه با آب داغ و ماده شوینده پرهیز کنید چون فیروزه تغییر و تحول رنگ میدهد و این به خیال و خاطر ترکیبات هیدراتی جان دار در فیروزه میباشد. از تماس فیروزه با کرم، ادکلن و روغن نیز دوری کنید.


یاقوت و انگشتر فیروزه  به خیال و خاطر رنگ و ظواهر زیبایی که داراست بسیار طرفدار داشته و نگاه را پیرو خویش می‌کشد .یاقوت بسیار براق میباشد طوریکه آدم میپندارد که در شب لامپ مهتابی پر‌نور میباشد یا این که که مهتاب می‌تابد.
یاقوت به خیال و خاطر رنگ و ظواهر زیبایی که دارااست بسیار طرفدار داشته و نگاه را در‌پی خویش میکشد. یاقوت بسیار براق میباشد طوریکه آدم می‌پندارد که در شب لامپ مهتابی پر‌نور میباشد یا این که که مهتاب میتابد. رنگ آن مانند خون کبوتر سرخ می‌باشد اما به رنگهای دیگری مانند شرابی و ارغوانی نیز مشاهده می شود ، اعراب عقیده دارا هستند که زرد رنگ ، کبود ، سبز و سپید نیز وجود دارااست ولی رنگ عمده یاقوت اناری رنگ میباشد .
تأثیر یاقوت روی تن
حکمای عرب و پارس میگویند که کسی که که یاقوت را به یار داشته باشد حزن های معده از وی به دور گردیده و به مغز صبر و اقتدار می‌دهد ، چنانچه از کشته آن به کار گیری شود غش ، صرع ، جنون ، طاعون و هیضه شدید معالجه میگردد . گردش خون را تهیه کرده و سموم را از تن دفع می کند ، خون را صاف کرده و نبض را در اختیار گرفتن کرده و معمولی می سازد . به روح آدمی صبر میدهد . در حالتی که مجاورت دیده نگاه داشته یا این که از طوطیا آن به کارگیری فرمایید کل امراض و شکایات دیده را بدور می سازد ، در شرایطی‌که مجاورت دهن باشد بوی بد دهن را از میان میبرد ، به دل استقلال داده و ترس و هراس را از میان میبرد .
تأثیر یاقوت روی روح و جاری
اضطرابی را که شیطان در دل آدمی قرار می‌دهد ، به دور می سازد . به روح صبر می‌دهد . دارای انگشتری یاقوت به منظور دل خویش رسیده و حاجتش برآورده میگردد . حادثه ها برقی را از بشر به دور می سازد . منجر عزت و رفعت آدمی می گردد . ناراحتی و غصه های پیشین را از حافظه آدمی به دور می سازد . معاندان را مغلوب کرده و از بیماری ها بشر را حفاظت می کند . در حالتی‌که بر دست راست باشد بیماریهای زنانه را به دور می نماید . به بشر کارایی و شجاعت می‌دهد و خیلی زود حالات بد را از آدمی به دور می کند و سود مناسب را برای ما به ارمغان می‌آورد .


برچسب: انگشتر فیروزه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۲۷:۰۱ توسط:علی موضوع: نظرات (0)

فیروزه


معدن:
می‌اقتدار ذکر کرد حدوداً در کل نقاط عالم انگشتر فیروزه یافت می‌گردد و قابل استخراج هست. ولی فیروزه‌ای که از معادن تبت، کشور ایران، ایالات متحده و مصر استخراج میشود، بها بالاتری نسبت به بقیه معادن فیروزه دنیا دارااست. در کشور‌ایران مهم ترین این معادن در شهرهای نیشابور، کرمان و دامغان قرار دارا هستند و همانگونه که گفته شد فیروزه نیشابور بها بیشتری داراست و جزء منابع تجاری در دنیا شناخته می گردد.
فیروزه کرمان و دامغان نسبت به فیروزه نیشابور، تبت یا این که ایالات متحده از کیفیتی تحت خیس و بها کمتری برخوردارند . متاسفانه به کارگیری از روشهای غیراصولی در استخراج فیروزه از معادن نیشابور سبب ساز گردیده رگه های فیروزه نیشابور تا 5 سال آینده نا پدید گردند.

 

صورت ظاهری:
بر طبق این خصوصیت فیروزه به دو دسته عجمی و شجری تقسیم میشود. فیروزه شجری فیروزه‌ای میباشد که بر روی آن رگه‌هایی وجود داراست. بدین سبک فیروزه، فیروزه عنکبوتی و یا این که اسپایدر گفته میشود. وقتی که رگه‌های فیروزه شجری، طلایی باشد ارزشی فراتر و ارزش آن بیشتر خواهد بود.
فیروزه عجمی آن دسته از فیروزه است که سوای رگه بوده و سطح آن صاف و تماماً یک پارچه میباشد. جمهوری اسلامی ایران فقط کشوری در دنیاست که می‌اقتدار در آن فیروزه عجمی یافت. این نوع فیروزه دربین عرب‌ها بسیار پرطرفدار میباشد ولی برای بیشتر عموم عالم و حتی ایرانیان فرق ندارد که کدام نوع فیروزه را به کار گیری نمایند ، شجری یا این که عجمی. قابل ذکر میباشد این نوع دسته‌بندی بیشتر در کشورهای عربی مرسوم هست.

 

راههای نگهداری از انگشتر فیروزه
تولید خراش، آب داغ، مواد شیمیایی و شوینده های خانگی مهم‌ترین خطرها برای سنگ فیروزه به شمار می‌روند . برای مراقبت از انگشتر فیروزه بهتر میباشد موردها پایین را رعایت فرمائید:

فیروزه نباید با کرم، روغن و ادکن تماس داشته باشد چون موجب تغییر و تحول رنگ آن گردد.
انگشتر فیروزه خویش را هنگام عمل با مایع سرویس بهداشتی از دست خویش خارج آورید. همینطور این سنگ نباید با آب کلردار در تماس باشد.
از تماس مواد چربی بدین سنگ دوری نمائید.

 


برچسب: انگشتر فیروزه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۳:۰۰:۰۰ توسط:علی موضوع: نظرات (0)

متولیدن ماه اردیبهشت

ماه میلاد: اردیبهشت ماه
سنگ ماه به دنیا آمدن: زمرد
زمرد و انگشتر فیروزه سنگ ماه به دنیاآمدن دو‌مین ماه فصل بهار میباشد. از مدت خیلی بدور تحت عنوان سنگ درمانی به عمل می‌رفته میباشد. یکی مهمترین خصوصیت‌های آن این میباشد که روح و جسم را با هم متعادل می‌نماید. این سنگ ادراکات شهودی را ارتقا میدهد و در تولید نبوغ تاثیر داراست. یوگی‌ها و اشخاصی که مدیتیشن می‌نمایند اعتقاددارند زمانی زمرد هم پا دارا‌هستند زودتر به تمرکز می‌رسند. همینطور موجب تقویت توان ذکر ودفع‌کننده آلرژی و زودرنجی میباشد. زمرد به ما الهام و بینایی حاذق میدهد. کار کشته به رفع نگرانی‌ها و دلواپسی‌های نهفته می شود. این سنگ طلسم سالمی در سفر‌هاست.


خاصیت درمانی: برای تعادل روح و جسم و همینطور بیماران تیروییدی بسیار موءثر میباشد. برای بیماری‌های تصلب شرایین، پارکینسون و صرع سفارش شده‌است. فشار خون را نرمال و بیماری‌های خونی را معالجه می‌نماید. قلب و تمامی‌ها به وسیله این سنگ تقویت میگردند. برای رفع دیابت اثر گذار میباشد. کار منزه‌کنندگی مجاری کیسه صفرا را فعال می‌سازد. علاوه بر آسیب معده و روده، در‌دهای منطقه ردیف فقرات و روماتیسم و التهابات مفصلی را تسکین میبخشد. لوزالمعده، لنف و تیموس و کبد را نیرو بخشیده، سیستم گوارشی را فعال می‌گرداند. این سنگ برای سردرد خردسال ها موثر بوده و همینطور برای دیده‌های خسته و ضعیف شفابخش میباشد.

ماه ولادت: خرداد ماه
سنگ ماه به دنیاآمدن: مروارید
سنگ منحصر به فرد متولدین خرداد مروارید میباشد. مروارید نیروی حیات را ارتقا می دهد و ضداضطراب کار می‌نماید. افزون بر آن همپا داشتن مروارید سبب می گردد قوه اختراع شما بهتر کار نماید و خلاقیتتان ارتقاء یابد. علامت تزویج کامیاب میباشد. ضمن خودداری از اضطراب ، افسردگی و تغیرات ناگهانی اخلاق و رفتار ، موجب لطافت روحی و تقویت خلاقیت می باشد.


خاصیت درمانی: این گوهر که به داروی جادویی با فایده آوازه دارااست. روان، غدد فوق تمامی، طحال و ماهیچه‌ها را تقویت می‌نماید. برای جراحت معده اثر گذار بوده و از روده‌ها نگهداری می‌نماید. برای تب و سردردها اثر گذار میباشد، نیروی حیات در بشر ساخت و ساز می‌نماید و دیده‌ها را تقویت می‌نماید. همینطور برای کمبود کلسیم از آن به کار گیری میگردد. نشان‌های آن سرطان ، حوت و معیار میباشد.

 


برچسب: انگشتر فیروزه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۱۷:۱۰ توسط:علی موضوع: نظرات (0)

سنگ فیروزه

برای ترقی در دانش و هنر بسیار اثر گذار میباشد . قلب و دیده را تقویت می کند . به یار و همدم هر هر کس باشد ، از برق گرفتگی ، غرق شدن ، نیش جانوران موذی ، حیث بد و قتل و کشته شدن در امان میباشد و محفوظ ، با عده ای که مزاج بادی دارا‌هستند موافق است . فیروزه در اثر تغییرات هوا هنگامی درخشنده و هنگامی تار و مکدر می شود. در اثر تغییرات روغن و مشک تیره میشود.

 

فرمول شیمیایی فیروزه را کراس 1952 به طور cuoh(po4)5 h5(ai(oh))b نوشته میباشد.
فیروزه دارای وزن منحصربه‌فرد 8/2-6/2 و ضریب شکست 65/1- 61/1 و سختی 5-6 میباشد .
فیروزه از حیث خاصیت نورانی دو محوری مثبت میباشد. فیروزه ترد و شکننده میباشد. جلای فیروزه شیشه ای و به قولی مومی میباشد. معمولاً نوروروشنایی را عبور نمی دهد یا به عبارتی وی پاک و (کدر و تیره ) میباشد. در شکل ساختن پرده بسیار نازکی از فیروزه جدید را از آن عبور می کند.
ترکیب شیمیایی فیروزه به این شکل میباشد اکسید آلومینیم %84/36 - اکسید فسفر %12/34 - اکسید مس %27/9 - آب %47/19 و همینطور ناخالصی نیکل و منگنز میباشد.
فیروزه دارای سیستم تری کلینیک مقام پنیا کوئیرال فرم کریستالی اکثراً کوچک و یا منشوری میباشد.

 


فیروزه به عارضه ها عملکردهای غلط کبد و غدد امداد می­نماید.

انگشتر فیروزه دیده­ها را نیرو می­بخشد و بر علیه بیماریهای دیده و تصحیح گردش خون مؤثر میباشد. درد گلو، التهابات ریوی و بیماریهای دستگاه تنفس را معالجه می­نماید. در قبال افسردگیها اثرگذار میباشد و قلب را تقویت میکند. فیروزه برای تمامی بیماری­هایی که بر اثر کمبود مواد غذایی و تغذیه بد تولید می­شوند مانند آناروکسی (بیماری که بر اثر نخوردن غذای کافی و کمبود مواد غذایی تولید می­گردد) به عمل می­رود. معمولاً هنگام پاره‌گی رباطها و تاندوها، جریان خون را در بافتهای عضلانی زیادتر می­نماید. همینطور به خیال و خاطر درخشش آن شور­آور میباشد و اثر سودمندی بر روی کمبود اکسیژن، مسمومیت خونی و استرس دارااست. فیروزه امداد مؤثری به معالجه نواحی از تن که پایین هجوم ویروس­ها و باکتریها می‌باشند یا این که نواحی آلوده و کثیف می­نماید. بیان شده میباشد که فیروزه از سعی و شفابخشی بیکران خویش دوراندیشی ندارد! همینطور حائز اهمیت متعددی میباشد که بدانید در کاربرد این کانی در‌صورتی‌که رنگ خویش را از دست بدهد و یا این که خرد گردد، مجموع نیرویش را از دست می­دهد.

فیروزه، کانی کار کشته و پشتوانه اشخاص میباشد. به ویژه فرض شده‌است که اسب و سوارکار را از سقوط ناگهانی در امان نگه می­دارااست. همینطور در حین سفر از فرد حمایت می­نماید. همینطور طلسم اعضاء کارمندان هواپیمایی میباشد. فیروزه منجر شور و نشاط در اشخاص ناراحت و افسرده می­خواهد شد و به آن‌ها نیروی مایحتاج برای به انجام رساندن شغل های مشقت بار را با نازکی و چابکی منتقل می­نماید. این کانی سبب اعتماد‌به‌نفس می­گردد و جرأت ما یحتاج برای ذکر عامل­هایمان را به صورت مختصر و با اطمینان خیال و خاطر در کنفرانس­ها در ما تولید می­نماید. فرد را در قبال خواب­های آشفته و کابوسها حمایت می­نماید. نیرو و ارتعاشات منفی، مضر و آشفته را از ما به دور می­نماید و حتی می­تواند جذب کننده نیروهای مثبت باشد. فیروزه منحصر به فرد چاکرای گردن و گلو (چاکرای پنجم) میباشد.

 


برچسب: انگشتر فیروزه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۴:۱۰:۵۴ توسط:علی موضوع: نظرات (0)

خواص فیزیکی اوپال


خواص های اوپال,در رابطه خاصیت اوپال
در رابطه خاصیت اوپال, مختصات سنگ اوپال
اوپال های ارزشمند رنگ های زیادی را در طیف نوری پدید می‌آورند

 

خاصیت فیزیکی و شیمیایی اوپال

اوپال و انگشتر فیروزه از سلیکاهای آبدار میباشد که با دمای زیر ته نشین می گردد و جزو سنگ های رسوبی به حساب می‌آید و قادر است در سوراخ ها، اتصالات و حفره ها، صخره های رسوبی، حریق فشانی و دگرگونی ته نشین گردد. معمولا 3 تا 30 درد اوپال، آب میباشد. مشقت آن 5.5 – 6.5، وزن منحصربه‌فرد 1.98 – 2.5 و ضریب ناکامی 1.37 – 1.52 میباشد. شفافیت آن قادر است از روشن تا مات باشد. هرچند مسئله سنگ اوپال، تیره خیس باشد تا پدیده آن روشن تردیده گردد، گرانبها تراست، پس کلاً اوپال سیاه (black opal) از اوپال سپید (white opal) بها بیشتری دارااست. اوپال را هم مثل مروارید بایستی هر یکسری وقت یکبار در آب گذاشت.

 

سنگ بستر اوپال welo از سنگ های آتشفشانی (volcanic rock)، ریولیت میباشد. اوپال های mezezo حفره های ریولیت را لبریز می نمایند و تشکیل دانه هایی (nodules) میدهند.

 

 


برچسب: انگشتر فیروزه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۷:۵۴:۲۶ توسط:علی موضوع: نظرات (0)