مرجع مقالات رسمي سنگ و جواهر مرجع مقالات رسمي سنگ و جواهر .

مرجع مقالات رسمي سنگ و جواهر

سنگ توپاز

نگين سنگ توپاز
نگين سنگ توپاز
خاصيت درماني توپاز :
توپاز در معالجه بيماري هاي كبدي و پوستي تاثير قابل توجهي داراست و تمامي ها را تقويت و تهيه مي نمايد. در معالجه دردهاي حيطه رديف فقرات موءثر هست. اين سنگ تاثير فوق العاده خير در معالجه نادر اشتهايي يا اين كه پراشتهايي ديوانه داراست.

اين سنگ و انگشتر فيروزه در معالجه سردردهايي كه منشاء عصبي و استرسي دارا هستند (نظير ميگرن) ياري فراواني مي نمايد.

از ساير خاصيت در ماني آن مي قدرت اعلام كرد:

در جراحت ها به نوسازي بافت ياري مي نمايد.

امداد به هضم طعام و رفع اختلالات سيستم گوارش

تقويت روان

تهيه و تنظيم سوخت و ساز تن

براي كاهش التهاب ، اندوه و درد و ورم مفاصل

توپاز براي معالجه عفونت ، ناشنوايي ، گواتر، خون‌ريزي ، نقرس ، خطاها گردش خون نيز موءثر ميباشد.

توپاز براي معالجه افسردگي بسيار موثر ميباشد

براي عده اي كه از عصبانيت و تنش مشقت مي‌برند كاربرد وسيعي داراست

بهبود بصيرت

افزايش سطح تندرست در سيستم غددي تن

توپاز زرد رنگ جهت تجديد بنا ساختارهاي سلولي ميباشد

سنگ توپاز آبي‌رنگ،صدا را تقويت ميكند وبراي التهاب گلو و رفع گرفتگي صدا موثراست، اعصاب و روان را تقويت و افسردگي را معالجه ميكند. خنك كننده و آهسته كننده، رفع سردرد هاي عصبي وتقويت انرژي خلق و خوي ميباشد.

سنگ ماه ميلاد:
توپاز سنگ متولدين آبان و آذر هست.

توپاز نارنجي رنگ
توپاز نارنجي رنگ
مراقبت و شارژ توپاز:
جواهر لاكچري:معاند شماره يك توپاز ،اسيد سولفوريك ميباشد كه منجر تخريب آن مي‌گردد. براي نگهداري اين سنگ از نگه داشتن اين سنگ در كنار مواد شيميايي به خصوص اسيد ها خودداري گردد.توپاز نبايد در قبال حرارت قرار گيرد و آيتم اصابت ضربه واقع خواهد شد.پس بهتر ميباشد توپاز در گوشواره و گردن آويز و دستبند استعمال شود.

منابع جهت مطالعه ي بيشتر:
كتاب گوهر هاي شگفت انگيز دنيا پزشك داريوش اديب

بعد از ظهر جواهرات، محمد عربشاهي

كتاب گوهر شناسي پزشك بهزاد حاج عليلو

 


برچسب: انگشتر فيروزه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۷:۰۸:۰۸ توسط:علي موضوع: نظرات (0)

فيروزه اصل

تشخيص سنگ فيروزه اصل از جعل
براي محافظت از سنگ فيروزه موارد ذيل را رعايت نماييد:
از شستن فيروزه با آب داغ و ماده شوينده پرهيز كنيد چون فيروزه تغيير و تحول رنگ ميدهد و اين به خيال و خاطر تركيبات هيدراتي جان دار در فيروزه ميباشد. از تماس فيروزه با كرم، ادكلن و روغن نيز دوري كنيد.


ياقوت و انگشتر فيروزه  به خيال و خاطر رنگ و ظواهر زيبايي كه داراست بسيار طرفدار داشته و نگاه را پيرو خويش مي‌كشد .ياقوت بسيار براق ميباشد طوريكه آدم ميپندارد كه در شب لامپ مهتابي پر‌نور ميباشد يا اين كه كه مهتاب مي‌تابد.
ياقوت به خيال و خاطر رنگ و ظواهر زيبايي كه دارااست بسيار طرفدار داشته و نگاه را در‌پي خويش ميكشد. ياقوت بسيار براق ميباشد طوريكه آدم مي‌پندارد كه در شب لامپ مهتابي پر‌نور ميباشد يا اين كه كه مهتاب ميتابد. رنگ آن مانند خون كبوتر سرخ مي‌باشد اما به رنگهاي ديگري مانند شرابي و ارغواني نيز مشاهده مي شود ، اعراب عقيده دارا هستند كه زرد رنگ ، كبود ، سبز و سپيد نيز وجود دارااست ولي رنگ عمده ياقوت اناري رنگ ميباشد .
تأثير ياقوت روي تن
حكماي عرب و پارس ميگويند كه كسي كه كه ياقوت را به يار داشته باشد حزن هاي معده از وي به دور گرديده و به مغز صبر و اقتدار مي‌دهد ، چنانچه از كشته آن به كار گيري شود غش ، صرع ، جنون ، طاعون و هيضه شديد معالجه ميگردد . گردش خون را تهيه كرده و سموم را از تن دفع مي كند ، خون را صاف كرده و نبض را در اختيار گرفتن كرده و معمولي مي سازد . به روح آدمي صبر ميدهد . در حالتي كه مجاورت ديده نگاه داشته يا اين كه از طوطيا آن به كارگيري فرماييد كل امراض و شكايات ديده را بدور مي سازد ، در شرايطي‌كه مجاورت دهن باشد بوي بد دهن را از ميان ميبرد ، به دل استقلال داده و ترس و هراس را از ميان ميبرد .
تأثير ياقوت روي روح و جاري
اضطرابي را كه شيطان در دل آدمي قرار مي‌دهد ، به دور مي سازد . به روح صبر مي‌دهد . داراي انگشتري ياقوت به منظور دل خويش رسيده و حاجتش برآورده ميگردد . حادثه ها برقي را از بشر به دور مي سازد . منجر عزت و رفعت آدمي مي گردد . ناراحتي و غصه هاي پيشين را از حافظه آدمي به دور مي سازد . معاندان را مغلوب كرده و از بيماري ها بشر را حفاظت مي كند . در حالتي‌كه بر دست راست باشد بيماريهاي زنانه را به دور مي نمايد . به بشر كارايي و شجاعت مي‌دهد و خيلي زود حالات بد را از آدمي به دور مي كند و سود مناسب را براي ما به ارمغان مي‌آورد .


برچسب: انگشتر فيروزه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۲۷:۰۱ توسط:علي موضوع: نظرات (0)

فيروزه


معدن:
مي‌اقتدار ذكر كرد حدوداً در كل نقاط عالم انگشتر فيروزه يافت مي‌گردد و قابل استخراج هست. ولي فيروزه‌اي كه از معادن تبت، كشور ايران، ايالات متحده و مصر استخراج ميشود، بها بالاتري نسبت به بقيه معادن فيروزه دنيا دارااست. در كشور‌ايران مهم ترين اين معادن در شهرهاي نيشابور، كرمان و دامغان قرار دارا هستند و همانگونه كه گفته شد فيروزه نيشابور بها بيشتري داراست و جزء منابع تجاري در دنيا شناخته مي گردد.
فيروزه كرمان و دامغان نسبت به فيروزه نيشابور، تبت يا اين كه ايالات متحده از كيفيتي تحت خيس و بها كمتري برخوردارند . متاسفانه به كارگيري از روشهاي غيراصولي در استخراج فيروزه از معادن نيشابور سبب ساز گرديده رگه هاي فيروزه نيشابور تا 5 سال آينده نا پديد گردند.

 

صورت ظاهري:
بر طبق اين خصوصيت فيروزه به دو دسته عجمي و شجري تقسيم ميشود. فيروزه شجري فيروزه‌اي ميباشد كه بر روي آن رگه‌هايي وجود داراست. بدين سبك فيروزه، فيروزه عنكبوتي و يا اين كه اسپايدر گفته ميشود. وقتي كه رگه‌هاي فيروزه شجري، طلايي باشد ارزشي فراتر و ارزش آن بيشتر خواهد بود.
فيروزه عجمي آن دسته از فيروزه است كه سواي رگه بوده و سطح آن صاف و تماماً يك پارچه ميباشد. جمهوري اسلامي ايران فقط كشوري در دنياست كه مي‌اقتدار در آن فيروزه عجمي يافت. اين نوع فيروزه دربين عرب‌ها بسيار پرطرفدار ميباشد ولي براي بيشتر عموم عالم و حتي ايرانيان فرق ندارد كه كدام نوع فيروزه را به كار گيري نمايند ، شجري يا اين كه عجمي. قابل ذكر ميباشد اين نوع دسته‌بندي بيشتر در كشورهاي عربي مرسوم هست.

 

راههاي نگهداري از انگشتر فيروزه
توليد خراش، آب داغ، مواد شيميايي و شوينده هاي خانگي مهم‌ترين خطرها براي سنگ فيروزه به شمار مي‌روند . براي مراقبت از انگشتر فيروزه بهتر ميباشد موردها پايين را رعايت فرمائيد:

فيروزه نبايد با كرم، روغن و ادكن تماس داشته باشد چون موجب تغيير و تحول رنگ آن گردد.
انگشتر فيروزه خويش را هنگام عمل با مايع سرويس بهداشتي از دست خويش خارج آوريد. همينطور اين سنگ نبايد با آب كلردار در تماس باشد.
از تماس مواد چربي بدين سنگ دوري نمائيد.

 


برچسب: انگشتر فيروزه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۳:۰۰:۰۰ توسط:علي موضوع: نظرات (0)

متوليدن ماه ارديبهشت

ماه ميلاد: ارديبهشت ماه
سنگ ماه به دنيا آمدن: زمرد
زمرد و انگشتر فيروزه سنگ ماه به دنياآمدن دو‌مين ماه فصل بهار ميباشد. از مدت خيلي بدور تحت عنوان سنگ درماني به عمل مي‌رفته ميباشد. يكي مهمترين خصوصيت‌هاي آن اين ميباشد كه روح و جسم را با هم متعادل مي‌نمايد. اين سنگ ادراكات شهودي را ارتقا ميدهد و در توليد نبوغ تاثير داراست. يوگي‌ها و اشخاصي كه مديتيشن مي‌نمايند اعتقاددارند زماني زمرد هم پا دارا‌هستند زودتر به تمركز مي‌رسند. همينطور موجب تقويت توان ذكر ودفع‌كننده آلرژي و زودرنجي ميباشد. زمرد به ما الهام و بينايي حاذق ميدهد. كار كشته به رفع نگراني‌ها و دلواپسي‌هاي نهفته مي شود. اين سنگ طلسم سالمي در سفر‌هاست.


خاصيت درماني: براي تعادل روح و جسم و همينطور بيماران تيروييدي بسيار موءثر ميباشد. براي بيماري‌هاي تصلب شرايين، پاركينسون و صرع سفارش شده‌است. فشار خون را نرمال و بيماري‌هاي خوني را معالجه مي‌نمايد. قلب و تمامي‌ها به وسيله اين سنگ تقويت ميگردند. براي رفع ديابت اثر گذار ميباشد. كار منزه‌كنندگي مجاري كيسه صفرا را فعال مي‌سازد. علاوه بر آسيب معده و روده، در‌دهاي منطقه رديف فقرات و روماتيسم و التهابات مفصلي را تسكين ميبخشد. لوزالمعده، لنف و تيموس و كبد را نيرو بخشيده، سيستم گوارشي را فعال مي‌گرداند. اين سنگ براي سردرد خردسال ها موثر بوده و همينطور براي ديده‌هاي خسته و ضعيف شفابخش ميباشد.

ماه ولادت: خرداد ماه
سنگ ماه به دنياآمدن: مرواريد
سنگ منحصر به فرد متولدين خرداد مرواريد ميباشد. مرواريد نيروي حيات را ارتقا مي دهد و ضداضطراب كار مي‌نمايد. افزون بر آن همپا داشتن مرواريد سبب مي گردد قوه اختراع شما بهتر كار نمايد و خلاقيتتان ارتقاء يابد. علامت تزويج كامياب ميباشد. ضمن خودداري از اضطراب ، افسردگي و تغيرات ناگهاني اخلاق و رفتار ، موجب لطافت روحي و تقويت خلاقيت مي باشد.


خاصيت درماني: اين گوهر كه به داروي جادويي با فايده آوازه دارااست. روان، غدد فوق تمامي، طحال و ماهيچه‌ها را تقويت مي‌نمايد. براي جراحت معده اثر گذار بوده و از روده‌ها نگهداري مي‌نمايد. براي تب و سردردها اثر گذار ميباشد، نيروي حيات در بشر ساخت و ساز مي‌نمايد و ديده‌ها را تقويت مي‌نمايد. همينطور براي كمبود كلسيم از آن به كار گيري ميگردد. نشان‌هاي آن سرطان ، حوت و معيار ميباشد.

 


برچسب: انگشتر فيروزه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۱۷:۱۰ توسط:علي موضوع: نظرات (0)

سنگ فيروزه

براي ترقي در دانش و هنر بسيار اثر گذار ميباشد . قلب و ديده را تقويت مي كند . به يار و همدم هر هر كس باشد ، از برق گرفتگي ، غرق شدن ، نيش جانوران موذي ، حيث بد و قتل و كشته شدن در امان ميباشد و محفوظ ، با عده اي كه مزاج بادي دارا‌هستند موافق است . فيروزه در اثر تغييرات هوا هنگامي درخشنده و هنگامي تار و مكدر مي شود. در اثر تغييرات روغن و مشك تيره ميشود.

 

فرمول شيميايي فيروزه را كراس 1952 به طور cuoh(po4)5 h5(ai(oh))b نوشته ميباشد.
فيروزه داراي وزن منحصربه‌فرد 8/2-6/2 و ضريب شكست 65/1- 61/1 و سختي 5-6 ميباشد .
فيروزه از حيث خاصيت نوراني دو محوري مثبت ميباشد. فيروزه ترد و شكننده ميباشد. جلاي فيروزه شيشه اي و به قولي مومي ميباشد. معمولاً نوروروشنايي را عبور نمي دهد يا به عبارتي وي پاك و (كدر و تيره ) ميباشد. در شكل ساختن پرده بسيار نازكي از فيروزه جديد را از آن عبور مي كند.
تركيب شيميايي فيروزه به اين شكل ميباشد اكسيد آلومينيم %84/36 - اكسيد فسفر %12/34 - اكسيد مس %27/9 - آب %47/19 و همينطور ناخالصي نيكل و منگنز ميباشد.
فيروزه داراي سيستم تري كلينيك مقام پنيا كوئيرال فرم كريستالي اكثراً كوچك و يا منشوري ميباشد.

 


فيروزه به عارضه ها عملكردهاي غلط كبد و غدد امداد مي­نمايد.

انگشتر فيروزه ديده­ها را نيرو مي­بخشد و بر عليه بيماريهاي ديده و تصحيح گردش خون مؤثر ميباشد. درد گلو، التهابات ريوي و بيماريهاي دستگاه تنفس را معالجه مي­نمايد. در قبال افسردگيها اثرگذار ميباشد و قلب را تقويت ميكند. فيروزه براي تمامي بيماري­هايي كه بر اثر كمبود مواد غذايي و تغذيه بد توليد مي­شوند مانند آناروكسي (بيماري كه بر اثر نخوردن غذاي كافي و كمبود مواد غذايي توليد مي­گردد) به عمل مي­رود. معمولاً هنگام پاره‌گي رباطها و تاندوها، جريان خون را در بافتهاي عضلاني زيادتر مي­نمايد. همينطور به خيال و خاطر درخشش آن شور­آور ميباشد و اثر سودمندي بر روي كمبود اكسيژن، مسموميت خوني و استرس دارااست. فيروزه امداد مؤثري به معالجه نواحي از تن كه پايين هجوم ويروس­ها و باكتريها مي‌باشند يا اين كه نواحي آلوده و كثيف مي­نمايد. بيان شده ميباشد كه فيروزه از سعي و شفابخشي بيكران خويش دورانديشي ندارد! همينطور حائز اهميت متعددي ميباشد كه بدانيد در كاربرد اين كاني در‌صورتي‌كه رنگ خويش را از دست بدهد و يا اين كه خرد گردد، مجموع نيرويش را از دست مي­دهد.

فيروزه، كاني كار كشته و پشتوانه اشخاص ميباشد. به ويژه فرض شده‌است كه اسب و سواركار را از سقوط ناگهاني در امان نگه مي­دارااست. همينطور در حين سفر از فرد حمايت مي­نمايد. همينطور طلسم اعضاء كارمندان هواپيمايي ميباشد. فيروزه منجر شور و نشاط در اشخاص ناراحت و افسرده مي­خواهد شد و به آن‌ها نيروي مايحتاج براي به انجام رساندن شغل هاي مشقت بار را با نازكي و چابكي منتقل مي­نمايد. اين كاني سبب اعتماد‌به‌نفس مي­گردد و جرأت ما يحتاج براي ذكر عامل­هايمان را به صورت مختصر و با اطمينان خيال و خاطر در كنفرانس­ها در ما توليد مي­نمايد. فرد را در قبال خواب­هاي آشفته و كابوسها حمايت مي­نمايد. نيرو و ارتعاشات منفي، مضر و آشفته را از ما به دور مي­نمايد و حتي مي­تواند جذب كننده نيروهاي مثبت باشد. فيروزه منحصر به فرد چاكراي گردن و گلو (چاكراي پنجم) ميباشد.

 


برچسب: انگشتر فيروزه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۴:۱۰:۵۴ توسط:علي موضوع: نظرات (0)

خواص فيزيكي اوپال


خواص هاي اوپال,در رابطه خاصيت اوپال
در رابطه خاصيت اوپال, مختصات سنگ اوپال
اوپال هاي ارزشمند رنگ هاي زيادي را در طيف نوري پديد مي‌آورند

 

خاصيت فيزيكي و شيميايي اوپال

اوپال و انگشتر فيروزه از سليكاهاي آبدار ميباشد كه با دماي زير ته نشين مي گردد و جزو سنگ هاي رسوبي به حساب مي‌آيد و قادر است در سوراخ ها، اتصالات و حفره ها، صخره هاي رسوبي، حريق فشاني و دگرگوني ته نشين گردد. معمولا 3 تا 30 درد اوپال، آب ميباشد. مشقت آن 5.5 – 6.5، وزن منحصربه‌فرد 1.98 – 2.5 و ضريب ناكامي 1.37 – 1.52 ميباشد. شفافيت آن قادر است از روشن تا مات باشد. هرچند مسئله سنگ اوپال، تيره خيس باشد تا پديده آن روشن ترديده گردد، گرانبها تراست، پس كلاً اوپال سياه (black opal) از اوپال سپيد (white opal) بها بيشتري دارااست. اوپال را هم مثل مرواريد بايستي هر يكسري وقت يكبار در آب گذاشت.

 

سنگ بستر اوپال welo از سنگ هاي آتشفشاني (volcanic rock)، ريوليت ميباشد. اوپال هاي mezezo حفره هاي ريوليت را لبريز مي نمايند و تشكيل دانه هايي (nodules) ميدهند.

 

 


برچسب: انگشتر فيروزه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۷:۵۴:۲۶ توسط:علي موضوع: نظرات (0)

سنگ اوپال


خاصيت سنگ اوپال/كليات/مجموعاَ اوپال سنگي نصفه واضح با بازتابهاي قوس و قزحي در رنگهاي زيادي ميباشد ، كه از اسيد سيلسسيك و آب تشكيل مي‌شود و اكثر وقت ها درزهاي آن از سنگ هاي آتشفشاني مشكل و فرج مالامال شده‌است . اوپال همانند كولاك سريعاً سرد مي گردد . به گونه اي كه دارنده ساختماني كريستالي وجود ندارد . محل هاي مهم كشف اين سنگ كشورهاي جنوب استراليا ، مكزيك ، برزيل ، جمهوري بررسي اسلواكي و مجارستان ميباشد .

اپال در رنگهاي مختلفي زيرا سپيد (شيري)،خاكستري،آبي‌رنگ،سبز،نارنجي رنگ و قرمز رنگ يافت مي گردد.واژۀ اپال از واژه و كلمه اي هندي به معناي «سنگ» گرفته گرديده و به سه تيم اساسي تقسيم مي شود :
۱- اپال هاي با ارزش كه پديده زيباي «اپالسنس» داراست،رنگهاي مختلف را در طيف نوري پديد مي‌آورد و از زواياي متفاوت به طور هاي گوناگوني به چشم مي‌خورد.
۲- اپال به رنگهاي زردرنگ و قرمز‌رنگ آتشي كه به اپال آتشين پر اسم و رسم ميباشد.با وجود اين،پديده اپالسنس درين سنگ نيست و معمولا غيرشفاف ميباشد و در مقابل فشار بسيار حساس و آسيب پذير ميباشد.
۳- اپال هاي عادي كه نوعي مات و سواي درخشش و به رنگهاي متعدد اپال ميباشد.

 

آب همواره در اپال و انگشتر فيروزه  به خصوص اپال هاي باارزش وجود داراست و ليكن مقدارش متغير ميباشد كه با سپري شد زمات با تبخير و خروج آب از كاني اپال،سبب ساز شكاف خوردگي و تضعيف پديده هفت رنگي در آن مي‌گردد كه با اشباع اين سنگ از آب يا اين كه روغن از بروز شكاف خوردگي و تضعيف اين پديده مي قدرت خودداري كرد.لذا بهتر ميباشد براي مراقبت زيبايي اپال،آنرا در پنبه اي مرطوب حفظ كرده و يا اين كه زياد در آب قرار دهند و از حرارت دادن آن حتي به مقدار نادر و قرار دادن آن در مقابل خورشيد و تماس آن با مواد شيميايي مانند اثاثيه آرايشي خودداري نمايند.


داراي اسم و رسم ترين سنگ هاي اوپال
اوپال ملكه يا اين كه ديده گربه آنداموكا كه به ملكه اليزابت دوم پيشكش شده است.
اوپال ملكه اخگر
حريق‌سوزي تروي، ديده گربه‌اي كه به وسيله ناپلئون به ژوزفين دو بوآرنه پيشكش شد.
اوپال دنباله‌دار هالي، عظيم‌ترين اوپال ( ديده گربهٔ ) نتراشيدهٔ سياه‌رنگ
ساعت ديواري روبه‌روي قسمت پذيرش ترمينال گراند سنترال منهتن نيويورك.
ديده گربه روبلينگ در مؤسسهٔ اسميتسونيَن.

 


برچسب: انگشتر فيروزه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۲۰:۴۹ توسط:علي موضوع: نظرات (0)

سنگها

● با چه چيزي ميگردد سنگها را منزه و شارژ كرد؟
آب، حريق، خاك و نمك دريا از عامل ها تميز كننده سنگ ميباشند. شما مي‌توانيد سنگ آيتم نظرتان را نزديك به ۶ تا ۸ ساعت در آب روان قرار داده و منزه نمائيد يا اين كه آن را باطن خاك بگذاريد و آن گاه آن را بشوييد. گهگاه هم مي‌شود سنگ را روي شعله شمع قرار اعطا كرد يااينكه از نمك كم آب دريا براي تزكيه آن بهره مند شد.
● بعداز انجام اين پروسه نوبت دريافت كردن انرژي ميباشد. اين فعاليت را چه‌طور بايستي انجام بخشيد؟
بعداز تطهير سنگ مي‌توانيد به پشت دراز بكشيد و متانت بگيريد. بازه برهه زماني مطلوب معمولاً ۲۰ دقيقه ميباشد. بعداز اتمام اين عمل يك سري دقيقه در به عبارتي وضعيت مي بايست باقي ماند. آن‌گاه سنگ را برداشته و به آرامي بايستي ازجا پريد، سنگ را شست، چون انرژي منفي و اذهان پريشان كه به سنگ منتقل گرديده را تخليه كرد.اشخاص بر حسب نيازشان مي‌توانند اين فعاليت را انجام دهند. اما يك نكته را هيچ زمان نبايد از خاطر موفقيت و آن اينكه اين عمل درباره‌ي كل سنگها درستي نمي نمايد، مي بايست بعضا از سنگها را مستقيماً روي محل درد قرار بخشيد. برخي از آنان‌را در آب قرار اعطا كرد و آنگاه آب آن را نوشيد.
بهتر ميباشد درباره‌ي مختصات سنگها و نامشان بيشتر بگوييد.
● چه سنگي براي شغل هاي فكري و تقويت روان مطلوب ميباشد؟
سنگ آزوريت (Azurite) و انگشتر فيروزه  كه به رنگ آبي رنگ پر رنگ ميباشد و رنج اش خيلي نادر ميباشد. معادن اين سنگ در فرانسه، ايتاليا و ايالات متحده قراردارد. اين سنگ را مي اقتدار روي چاكراي پيشاني قرار اعطا كرد تا منجر گشوده شدن ديده سوم خواهد شد، هرچند كه‌اين سنگ براي مجموع چاكراها مطلوب ميباشد. اين سنگ براي اشخاصي كه شغل هاي فكري مي نمايند، اثرگذار ميباشد، به عنوان مثال علم آموزان و دانشجو يان آن را مي‌توانند يا اين كه روي ميزشان يا اين كه در اطراف محل كارشان قرار دهند. آندريت تمركز حواس را تقويت مي نمايد و دور انديشي را بالا ميبرد و براي اشخاصي كه مديتيشن (Meditation) مي نمايند، بسيار مطلوب ميباشد. سيستم راس عصبي و مفصل را تقويت مي نمايد و گردش خون را منظم مي سازد. اين سنگ در قبال حرارت حساس ميباشد و نبايد بيشتر از يك ساعت در قبال نور و روشنايي خورشيد قرار گيرد.
▪ براي شارژ آن چه مي بايست كرد؟
ماهي يك توشه بايستي روي آن نمك دريا ماليد و آن گاه آن را منزه كرد.
● چه سنگي در معالجه نگراني ها و در خطاها روحي به ما ياري مي نمايد؟
آزوريت - مالاكيت (Azurite - Malachite) كه مثل سنگ قبلي حساس و آسيب پذير ميباشد و حفظ اش هم مثل آن ميباشد را مي بايست روي چاكراي پيشاني قرار بخشيد. اين سنگ بازدارنده نگراني ميشود و نوسانات خوي و خو را تعديل مي نمايد. صبوري و نظم را به ما مي‌آموزد، تقويت كننده مهره ها، عضله ها، عضله‌ها و غده تيموس كه در تحت ترين بخش گردن قراردارد، ميباشد. در دهن غم هاي كيسه صفرا، كبد، جراحت معده و معالجه در فرايند اول تأثيرات خير و خوبي نشان داده و به واضح شدن پوست ياري مي نمايد.


برچسب: انگشتر فيروزه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۴:۲۴:۳۲ توسط:علي موضوع: نظرات (0)

خواص سنگ ها


خاصيت سنگ يوداليت سرزمين تانزانيا Eudialyte :


1. يوداليت باعث ارتقاء امواج آلفا و بتا مغزمي گردد.

2. امواج مغزي آلفا به ارتقاء خلاقيت ياري مي نمايد و موجب تحريك كردن و بسط تله پاتي ميگردد.

3. اين امواج بسيار دلگرم كننده ميباشد و براي امداد به شما جهت شناختن مسير معاش و كشف اتفاقات جديد موثر ميباشد.

4. يوداليت و انگشتر فيروزه  يك سنگ حمايتي ميباشد و به شما ياري مي نمايد تا متوجه گرديد عامل شما براي حضور درين بازه چه مي‌باشد.

5. يوداليت به شما امداد مي نمايد تا از روش قلب خويش ،انرژي را به معاش فيزيكي خويش ببريد تا انتخاب فرمائيد به چه شكل يك معاش هدفمند ساخت‌و‌ساز نماييد.

6. اين سنگ مظهر پرتو صورتي قلب و پرتوهاي عميق خيس قرمز رنگ چاكراهاي ذيل ميباشد و معنويت شمارا به وجود فيزيكي متصل مي نمايد.

7. درصورت افسردگي و يا اين كه مواجهه با وقت ها دشوار ،اين سنگ به شما امداد مي نمايد احساسات بدبينانه را آزاد فرماييد.

8. يوداليت براي از در ميان بردن استرس اثرگذار ميباشد و به شما امداد مي نمايد كه جايگاه بالايي از علاقه را شم فرمائيد .

9. در صورتيكه بخواهيد يك حالت را تغيير و تحول دهيد يا اين كه ارتباط اي را به انتها برسانيد، اين سنگ جهت تصميم گيري صحيح مصمم امداد ميكند .

10. يوداليت منجر مي‌گردد كه احساسات نااميدي را جايگزين نماييد و معاش آكنده از شعف و بي نقص را بپذيريد.


برچسب: انگشتر فيروزه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۰۴:۱۹ توسط:علي موضوع: نظرات (0)

سنگ زمرد

بعضا فرهنگها بر اين باورند كه زمرد قادر است هر سيرتكامل بيماري چشمي را مداوا نمايد به اينصورت كه زمرد را به مقطع يك شب در ظرفي محتوي آب قرار داده و روز آن‌گاه آن آب را روي ديده بپاشند.

در حالتي‌كه زمرد را به معشوق كادو بدهيد وي به شما نزديكتر مي‌شود

زمرد ميان دو شخص پل مي‌زند و با عشق و علاقه مرتعش مي‌گردد و انرژي آزاد مي نمايد.

زمردو انگشتر فيروزه  انرژيهاي منفي را دفع كرده و رويت كرد معنوي را تقويت مي نمايد. به پيشگويي آينده امداد مي نمايد.

زمرد در مراسم و اوراد براي رونق بخشيدن به كسب و فعاليت و به كار گيري ميشود.

آنطور كه جادوگران زبده مي‌گويند، در صورتي زمرد با مس يا اين كه نقره ياروهمدم گردد، حاصل بهتري نتيجه ها مي‌آيد و در شرايطي كه روي فلز عمل گردد، شهود و الهامات و پر‌نور بيني داراي اش را تقويت مي نمايد.


7- سنگ را زير اشعه‌ي فرابنفش UV قرار دهيد.

بسياري از الماس‌ها(خير تمامي آنها) زير اشعه‌ي فرا بنفش يا نوروفروغ سياه، "فلورسانس يا تشعشع ماهتابي آبي Blue Fluorscence‌" از خويش ساطع مي‌كنند، بنابراين اين شدت فروغ آبي، نشانگر حقيقي بودن الماس ميباشد. عدم وجود فروغ و روشنايي آبي مؤيد تقلبي بودن نيست بلكه امكان داراست كه سنگ، الماسي بي‌كيفيت باشد. در شكل مشاهده‌ي فلورسانس سبز كم‌رنگ، زردرنگ يا طوسي زير اشعه‌ي فرا بنفش ممكن ميباشد سنگ مذكور مويسونايت باشد.


8- از ميله‌ي مدرج به كار گيري كنيد

سنگ‌هاي حقيقي حرارت را با گاز پخش مي‌كنند و با ميله‌ي مدرج گرم نمي‌شوند. انجام اين كار حدود 30 ثانيه به ارتفاع مي‌انجامد و اكثر اوقات به طور رايگان انجام مي‌خواهد شد. در اين طرز برخلاف ديگر شيوه‌ها به سنگ آسيبي نمي‌برسد.

9- الماس‌ها را زير تابش اشعه‌ي X قرار دهيد

الماس حقيقي در زير اشعه‌ي X مشخص و معلوم نمي‌گردد. شيشه، كيوبيك زيركونيا و كريستال‌ها همگي داراي ويژگي‌هاي Radiopaque مي‌باشند در حالي‌كه الماس‌ها Radiopaque نيستند.

10- براي بررسي الماس از لوپ به كار گيري كنيد

الماس‌هاي حقيقي كه از معادن استخراج مي‌شوند اكثر وقت ها داراي ناخالصي‌هايي ميباشند كه به كمك لوپ قابل مشاهده مي‌باشند. كيوبيك زيركونيا فاقد هرگونه ناخالصي ميباشد، به همين دليل، الماس‌هاي آزمايشگاهي(كه مي‌بايستي بسياري از آزمايشات را پشت رمز بگذارند) نيز داراي اين ناخالصي‌ها نيستند.

11- الماس را باطن آب قرار دهيد
الماس حقيقي در آب فرو مي‌رود البته الماس تقلبي بر روي سطح آب شناور مي‌ماند.

12- الماس را در دهانتان قرار دهيد و نفس بكشيد
در صورتي‌كه به دوران 2 تا 4 ثانيه الماس به شرايط مات(شبيه به شيشه‌ي بخار گرفته) باقي بماند و پس از حيث كردن به آن به طور واضح درآيد، اين سنگ حقيقي ميباشد. توجه داشته باشيد كه برخي زمان ها بدنه‌ي اصلي سنگ را از كوبيك زيركونيا مي‌سازند كه الماس واقعي بر روي آن قرار داده مي‌خواهد شد. در اين شكل پاسخ اين آزمايش بر روي چنين سنگي شبيه با الماس حقيقي خواهد بود.

 


برچسب: انگشتر فيروزه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۳:۳۶:۰۱ توسط:علي موضوع: نظرات (0)